Leden 2012

Ilustrace 1984 Ingsoc

29. ledna 2012 v 18:15 | Dragowlin |  Tuš
Pozdravljeni!

Vypracovávat svůj čtenářský deník je pro mou osobu navýsost milá činnost. Nakonec jako pěknou tečku za dílem si k němu namaluji ilustraci.
Jak už minulý článek říkal, miluji knihu George Orwella. 1984. Dílo které mne dost zasáhlo a bezpodmíněčně jsem ho ihned musela vlastnit. Za každou cenu. Při první návšěvě Brna(což bylo tak dva dny po dočtení) jsem na ni narazila v antikvariátu. Jak já byla blechatá šťastna... :)

Tady je mé ztvárnění Ingsocu... Nebo taky totality v roce 1984... Krev, vševědoucí oko vůdce, 2+2=5 a mrtvá naděje neživě černého stromu.

Tuše

Slavík a růže

28. ledna 2012 v 14:11 | Dragowlin |  Akvarel
Eňo ňuňo!

Jak všichni dozajista bez přemýšlení v mžiku řas víte- miluji knihy. Literaturu. Shakespeara, Orwella a mnoho a mnoho dalších.
Mezi ně se ředí i Oscar Wilde. Nejen jako pilná studentka ču povinnou literaturu, ale čtu hodně i mimo seznam(i když se přiznám Doriana jsem jako jednou knihu v životě zatím nedočetla. Jedinou!). Od tohoto irského spisovatele působícího v Anglii mám opravdu oblíbenou povídku Slavík a růže.

Povídka o smutném studentovi, který nemůže nalézt červenou růži a slavík, který se pro jeho lásku k děvčeti obětuje. Kdy později se ukáže, jak zbytečné to bylo. Zde si můžete povídku přečíst

Má ilustrace je volné ztvárnění mých myšlenek po přečtení ...

Cosi vrtíc v trávě ocasem

25. ledna 2012 v 20:02 | Dragowlin |  Lomografie
Cosi? Kdosi?

Nalezenec od záladní školy našeho města. Věčný obdivovatel jídelního stolu, vrtič ocasem, rváč o každého plyšáka.

Naše Ťapulka. Nejkrásnější pes pod sluncem s krásně ladnýma dlohýma nožkama, úsměvem Mony Lisy a kožíškem jemným jak samet :)

Lomo LC-A, 400 ISO, na mé oblíbené vyhlídce za městem u elixíru života...

Park, pes a ?

25. ledna 2012 v 19:04 | Dragowlin |  Lomografie
Kdysi ještě podzimu letos, kdy listí poletovalo a ranní mlha jemně modrala stromy v parku. Či to bylo jinak a listy házely žlutavé odlesky okolo sebe jak skleněnky rozkutálné po hnědé hlíně? Anebo to bylo zcela jinak a pes si mohl jen tak utahovat z člověka-co-páníčku-miluje ...

Lomo LC-A, 400 ISO lomography film, zámecký park