MiliMikroNanoPikomatmat!

8. září 2011 v 20:57 | Dragowlin | 
Zdravím všechny!
Hola hola škola volá...(běžte s tím někam!) První dny jsou za námi, náklad učení v septimě vzrostl exponenciálně z minulého roku (jak se dalo čekat). Regulérně se učí od druhého dne...

A co mé okřídlené a vykulené já na prázdniny, které k našemu velikému smutku skončily?
Užívala jsem si! Dnes si hodlám zaznamenat svůj příběh z Pikomatu, letního bláznivého zážitku tentokrát z našeho největšího velkoměsta, kolem kterého leží Morava. Brna :) !
(Sweeden, LC-A, lomography film)


V neděli večer mě kamarád V. pozval na příměstský tábor, který pořádali ještě s pár známými. Sama jsem byla překvapená že jsem dostala svolení za 10 h (tedy v pondělí) nasednout na autobus směr toto velkoměsto.

Po příjezdu jsem volala V., kam mám jít.
"V.: Musíš jet šalinou/autobusem/trolejbusem yjbvdskhb. A musíš jít do sabdjbjdssb Já:Co? Kam? V.: Do khaxbvkjha. Čau musím končit mám přednášku."
No co jsem si pamatovala s nočního chatu tak jsem zamířila směr Lužánky. Sice jsem se dvakrát musela ujistit o směru. Ale dorazila jsem. Tam jsme se skutečně potkali. A zjistila jsem, že tím nesrozumitelným šumem myslel tu jedinou, obrovskou budovu v Lužánkách - Středisko volného času...

Seznámila jsem se s účastníky (samí kluci až na jednu malou slečnu Aďu (ano stejné jméno, stejné pohlaví... :D) ). Po obědě jsme byli přiřazeni na stanoviště. Moje stanoviště bylo jednoduché- ve 4 lidech udělat z provázku čtverec, přičemž děti mají zavázané oči. No trochu jsme jim to ztížili zamotáním a smyčkami. Já aktivně jsem taky podržela brýle jednomu z nich, ale při pomáhání ze smyček mi vypadly a po zasednutí vypadly sklíčka a trochu se ohly. Príma no. Při hlídání už těch rozbitých brýlí jsem je zase vytrousila, takže já a dva kamarádi jsme prohledávali tak čtvrt kilometru Lužánek. Trávy aby bylo jasno... :) Mně při představě placení brýlí i s těmi skly polévalo vedro a zimnice zárověň. Ale našly se a já šťestím na svého kamaráda skočila a objímala a objímala :) Po vrácení na konci hry brýle majiteli bylo všechno 1 minutu v pohodě než zjistil že ON ztratil jedno sklíčko. Tak se jala pátrací akce nanovo. Protentokrát na jiném úseku Lužánek... Nenašlo se :)

Po šesté opolední, kdy utahaní pidižvíci (nebo se tak alespoň tvářili) odešli domů, jsme měli válečnou poradu. Tedy takovou poradničku- začala děsná bouřka. Ale stihlo se dost, aby mě přehlasovali a dali za úkol na zítra mít přednášku. Prý no a? že neumím přednášet ani z fleku nedám žádné rovnice matematických zajímavostí... Achjo.

Při úprku před bouřkou jsme se rozdělili a má část zamířila do čajovny. Za zrdcadlem. Má oblíbená v Brně, protože stylizace do Alenky v říši divů a deskové hry k zapůjčení... kombinace vskutku lákavá. A navíc ten čaj! S holešovskou "čajovnou" se to nedá srovnávat. Nebo možná jo. Jako špatná vietnamská restaurace (a to mám nudle nadevše ráda) s Imperialem.

Do noci jsme hráli hry jako Ubongo, Dixit ... přičemž jsme vymýšleli hry na další dny a navrhovali naši větší hru na celodenní výlet (která se jak bude níže popsáno velice vyvedla). Kolem jedenácté jsme se rozloučili a já s V. zamířila k němu domů. Jelikož jsem celý den nic nejedla, oběd byl v podstatě v podobě jednoho kousku studené pizzy (druhou jsem neduchaplně věnovala), večeře nebyla a v čajovně byl kousek chalvy... :) Byla jsem mírně vyhládlá, unavená po celém dni, ale V. se do mě při té volné chvíli (já už dávno myšlenkově spala) snažil nahustit nějakou trochu vyšší matematiku. O čtvrt na jednu ráno prosím! Pak ještě nějaká ta jednoduchá příprava na přednášku o zlatém řezu a kompozici co sem si nakonec vymyslela a šlo se spááát. Večeře nebyla. Tedy vlastně jo: půlka bíleho jogurtu a kneckebrot - nic jiného se nezjevilo ani nenašlo :)

Ráno nevyspaná, šilhavá hlady jsem donutila V. vyrazit dřív, abych se najedla v Albertu. Ale nestíhali jsme bus, takže snídaně počkala až do Lužánek. Tam jsem si musela sednout na schody, protože se mi dělalo zle a černo před očima. A na otázky jsem odpovídala ehmmm... :) Po nasnídání jsem byla už trochu při rozumu a dokázala se připravit během hodiny jakž-takž na přednášku, pomoci klukům s výrobou štítů (pomalovala jsem je) a ještě si v orgovně (místnostnůstka o velikosti čtyři krát čtyři metry, kam se orgové uchylovali na úprku před našimi malými matematiky a kam se shromažďoval MATERIÁL (abyste dobře rozuměli bordel na stole, zemi, stole, stole... :D - papír, izolepy, papírové koule, nůžky, rozložené, složené, zamotané, rozmotané hlavolamy, karty, kousky karet, jungle speed,...).

Má přednáška probíhala snad dobře. Na házení shnilým ovocem a zeleninou nedošlo a ani kámen mě netrefil (nebo jsem si toho nevšimla). A když jsem po 40 minutách skončila a vyčerpala téma, které by je nějak mohlo obohatit ze strany matematiky, tak jsem jim do ruky strčila papíry a ať mi nakreslijou obrázky. To bylo fajn. Konec přednášky se zvrhl v diskuzi co je fantasy a co je science-fiction a co je lepší :)

Po obědě jsme vyrazili do parku hrát bojovku. Prý teda. Prckům jsme dali papírové koule oblepené izolepou (nejlepší kvality aby dobře létaly samozřejmě) pár pravidel, naše štíty, (strhla se bitka o ty s hadem... :D) jejich severského boha, kterého měli ochaňovat před druhým týmem (orga navlečeného v kusu deky a vikingskou přilbou). Jen dětí byl lichý počet, takže jsem byla určena jako dítě. Prý jsem holka, snad roztomilá, takže prý zapadnu. Navíc prý bude mít tým jednu holku - Aďu. Príma no :) Ale bylo to super. Proškolila jsem se ve střílení koulí na cíl. A navíc když došlo k zajímavé situaci, kdy já přiběhla k jejich bohovi, pár jich zabila, ale oni mě zabít nemohli- neměli čím střílet. Takže jsem jednoduše běhala kolem H. s rukou na jeho hlavě a odpočítávala skóre :)

Večer jsme pro změnu šli do města. Ale nějak jsme se nepohodli s V., takže spaní u něj nějak odpadlo. Bylo mi nabídnuto přespat u H. Komedie lepší než Věčer tříkrálový, ale nakonec se vše zadařilo, večer jsem měla kam složit hlavu. Poté jsme šli na pivo. Já se raději nedívala číšníkovi do tváře, protože by mi nikdo, nikdo netipoval za dva dny 18. Pivo jsem nedopila, ani zdaleka, takže si mohli pochutnat i ostatní. Po tomto zážitku jsme se jali venčit psa. Večer jsme si udělali čaj a dívali na fakt šílený video o Everzi sféry (obrácení povrchu koule naruby). Při odchodu spát mi bylo oznámeno že v obybáku je terárko s hadem. Já. Had. Had. Já. Nééé.
Moje jediná fóbie, která byla, je a bude, přes všechny hady polykající slony a malého prince.... je z hadů! Přesto všechno po uklidnění, že je to jen škrtič, že je malý (fakt byl) a že z terárka nezdrhe(o čemž jsem se přesvědčila) jsem v klidu usnula :) Sláva. Konečně po dvou dnech.

Ráno H. malý brácha zkoušel kolikrát musí bouchnout svítící zelenou kuličkou upevněnou na konci propisky, aby už neblikala. Nepodařilo se mu to :D My jsme mezitím řešili jak to funguje :)... Klídek pohoda. Máme být v 8:30 na Krpoli. pohodička. Ještě koupíme čerstvé chleby a je to. Přicházíme tak tak a ještě jsme zapomněli kolíčky... ještě že nejsme v Řecku, jinak by nás dali přikovat ke skále. V autobuse je plno, nastupuje krom našich malých matematických pidižvíků i tábor. Samé holčičky téměř. A protože si neměly kam sednout, stály. Proto každá zatáčka znamenala salvu smíchu, mexickou pádovou vlnu a breptání.

Na místě jsme se utábořili k odpočinku na kraji pole a čekali jsme na určení upíra. Samozřejmě orgové nemohou sedět na zemi, takže jsme si zabrali řetězové zábralí. za zábradlím bahno, takže když jsem neopatrně vstala, a se mnou další dva, chudách čtvrtý se zřítil do bahna. Nemilé :D Po cestě jsem se seznámila se slečnou jednoho z orgů. Taky takový nematematik, takže abychom je naštvaly začaly jsme si povídat o hercích, stmívání, Johnym Deppovi... :D Chudáci museli začít taky nějaký rozhovor :)

Okolo poledne jsme rozbili tábor uprostřed lesa v docela prudkém kopci a začali připravovat naši hru. Hra spočívala v tom, že děti pobíhaly mezi vydávajícími surovin (orgové), ti vybarvovali pastelkama určité věci (namalované na papírcích), ty se pak odnášely ke zpracovatelům (kováři apd.), a pak k hlavnímu bohovi který to od nich bral a zapisoval jejich vyrobenné věci.
Já sem vydávala drahé kovy- zlato, stříbro a měď a drahé kamení- obsidián, křišťál a jantar. Potud se to zdá být jednoduché, jednoduše: Vypač nejdražší věci od orgů a hejbni zadkem... OMYL :D
My to vymysleli tak, že se museli snažit dělat co největší originály. Prostě něco co nikdo jiný nemá. A aby obchodovali mezi sebou, tak každý mohl obdržet jen jednou za čas druh suroviny, které měl určený (třeba drahé kamení). A aby se drobet unavili rozmístili jsme se po kopci aby si pěkně zaběhali :)
S H. jsme vymysleli, aby hra měla pořádnou šťávu, že budeme sem tam vydávat úplné blbosti, které nebyly v plánu. takže jsem vydala Nefrit, Růženín a rubín. Růženín byl vsazen do náhrdelníku(taky vymyšlená věc až ve hře :D) Nefrit do dřevěnné sošky a rubín do prstenu s Bazmekem. Taky jsem vydala Platinu... :D

Při cestě zpátky na autobus jsme se kdesi v lese zase utábořili a pidižvíci měli za úkol dostat se přes bahenní koupel se zavázanýma očima po spadeném stromě. Hádejte kdo spadl? Orgyně celé to fotící. Bahno smrdělo až hrůza, foťák obalen
pěkně tlusou vrtvou mazlavé hnědé hmoty... :) (při opravě prý zevnitř vypadala kupka hlíny :D)

V Brně po opuštění dětí jsme se vydali zase do čajovny... opět pařba jak v Las Vegas (nebo aspoň tolik smíchu :D) Návrat k H. v pozdních hodinách. Vysvětlovat celý rozesmátí, že jsme opravdu nic, ale skutečně nic nepili, pouze čaj bylo opravdu vtipné :) Večer se ještě H. a Ho. domluvili na prohození přednášek.

Ranní vstávání proběhlo v podobném duchu, naše cesta do Lužánek pěšky byla více než pomalá. Spíš plouživá :D Dorazili jsme po srazu, dostali opět vynadáno že jdem pozdě... Ale po předložení argumentů že nemáme přednášky byl klid. Takže teď... kde je Ho. ??? Když má přednášku? :D

Ve čtvrtek jsem tedy byla na přednášce H. (poze jako nudící se orgyně co nemá do čeho píchnout) o binárce. H. :Teď sečteme abc+ def... kolik že jsme si to určili... no ehm... jdeme dál... :D
Odpoledne byla šifrovačka pro pidižvíky. My stále nemajíc do čeho píchnout jsme se připojili. Udělali jsme si pěknou procházku po Brně, kluci si koupili zmrzku za 50, která hned tála... :D Došli jsme první (nečekaně). A tak hodinu a půl před ostatními. Takže jsme si v klubovně roztáhli Dominion+ostrovy a hráli :)

Ke konci odpoledne jsem při čekání na autobus všechny málem zabila proto co dělali kolem mě za blázinec. Dokonce lidi se dívali opravu podivně. :D

Toť můj příběh. Zcela neupravený (i když sem tam něco vynecháno... pro osobní potřeby to vědět nepotřebujete a ani nechcete :D) a čistě osobitý :) Pokud jste došli až sem. Gratuluji. :)

Zdraví máchnutím křídla
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 9. září 2011 v 9:08 | Reagovat

Zsekl jsem v té báječné lomogafii...

2 tlb5 tlb5 | Web | 9. září 2011 v 15:07 | Reagovat

woooow ! máš krásny blog <3 :) bola by som rada ak by si aj ty navštívila môj alebo zanechaala komentár :)pá môžme aj spriateliť daj vedieť ;)

3 venuska venuska | E-mail | 16. září 2011 v 16:02 | Reagovat

Mám jeden zásadní dotaz? Jak se liší fotky od LOMO LC-A a LOMO diana(popr. diana mini)? dík za odpověd

4 Dragowlin Dragowlin | Web | 16. září 2011 v 18:58 | Reagovat

Diana F+ fotí na 120 mm film na čtvercový formát, Diana Mini(její maldší menší a levnější verze) na obyčejný kinofilm na čtercový formát, nebo půl políčka obyčejného kinofilmového obdélníku. LC-A fotí na kinofilm na celou jeho plochu- na obdélník :) Všechny informace seženeš na oficiálních stránkách, nebo u mě v lomogafii rubrice :)

5 ramy ramy | Web | 8. října 2011 v 16:33 | Reagovat

ahoj Dragowlin, prosim  ta kolko ta stálo Lomo LC-Ačko. lebo si chcem kupiť jedno, ale neviem ci 60 eur ktoré zan pýtaju (cca 1500 Kc) nie je vela. vdaka :)

6 Dragowlin Dragowlin | Web | 9. října 2011 v 12:44 | Reagovat

Ahoj. Ja za svoje LC-A dala na ukru 1550 :D A nelituju. :)

7 ramy ramy | Web | 9. října 2011 v 12:57 | Reagovat

[6]: super, dakujem. ja som tomu človekovi napísala, že za 50eur by som ho vzala, tak uvidim co odpíše :D

8 Cheap Nike Shox Cheap Nike Shox | E-mail | Web | 8. prosince 2011 v 1:48 | Reagovat

Furthermore, a new probable antimalarial route that qinghaosu might act directly on protein containing methionine was proposed on the basis of our some experimental results.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama