Skandinávská tragikomedie záznamové techniky

5. srpna 2011 v 16:34 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravim!
Jak jste si samozřejmě nemohli všimnout můj návrat do rodné kotliny, která se až nápadně podobá ponožce s ustřihlou špičkou (která se dobrovolně odtrhla a ne že ji ukousl skřítek panožník lichosběrný) byl úspěšný. Slavme tři noci a pět dní!

Mno nic.

Skandinávie jak už musel každý z doslechu slyšet je krásná. Příroda nedotčená (když člověk trochu poodešel od silnice že) fauna a flóra velice rozmanitá (I když z taxonomického hlediska na severu Skandinávie bylo všého poněkud... méně? - když vezmete v potaz šutry, šutry, šutry, helesobolos!, šutry...). Všude lidé znalí anglického jazyka (což pro ně byla veliká smůla, protože jsem k nim byla přiřazená já, 10letý tvrdě-na-sobě-pracující-angličtinář. Achjo. Chudáci) a k tomu velice všichni milí (žádný přídavný text od redaktorů). Ale žít bych tady nemohla (teda alespoň za polárním kruhem ne) protože přehršel světla ve dne v noci - nemohla jsem spát a při představě půlroční tmy mě polívá pot a dělají se černé tečky před očima (omdlít na veřejnosti je nepříjemné, věřte nebo ne.)

(LC-A, ISO 400, Lomography film, Kodaňský přístav a Norské Fjordy. Pro navození atmošky a pro navnazení na příští nahlédnutí do mého Skandinávského hledáčku)
K tomu všemu bylo o zábavu postaráno ze strany mých spoluzájezdníků. Všichni velice milí, nadšení fotografové, a hlavně dobrodruzi každým coulem. Většina z nich měla projetou Jižní i Severní Ameriku, Afriku. Někteří dokonce celý svět...Takže o barvité vzpomínky (a pochybuju že dobarvené, protože tak absurdní věci se nedají vymyslet, ty se dějí...) nebyla nouze.

A že bych o tragikomedické zážitky byla ochuzena od svého drahého mužského člena rodiny - nemusela jsem se bát.
Naše zaznamenávající přístroje čítaly 3 foťáky, jeden a půl mobilu a jednu kameru. Můj podíl z tohoto byly 2 foťáky a můj mobil (ten se nedá počítat jako 1, protože sms přijímá a odesílá a dokonce dokáže volat! To je co?).
Mužská část mého týmu byla bojovně vyzbrojena digitálním foťákem, který nebyl zapomenut! Supertruperňůajfounem a digikamerou. Co si myslíte, že se stalo?

Sice jsme měli nabíječku na kartu, kartu a dokonce i ten foťák, do kterého ta karta patřila, ale nabíječka a karta nebyly kompatibilní. G bylo na kartě versus K na nabíječce. Supertruper. A já se mohla smát.
Takže taťka fotil na jeho supertruperňůajfoun od tímobajlu. Ha! pokazil se mu druhý týden. A kdo musel půjčovat mobil pro srdcervoucí esemesky přítelkyni? No? Uhádli jste. A to už jsem se prosím nesmála.

Víte co je zajímavé? Když se vám pokazí jeden malililinkatý kondenzátorek na dotykovým displeji(pokud tento systém má ajfoun... nehledala jsem) tak jste ve velililikánský prdeli za 16 litrů drahýho šampaňskýho.

Takže možnost fotit na kameru se ukázala jako jediná. A já se mohla klanět Thoru. Ne Thoru Heyerdahlovi (který má mimochodem nádherný muzeum Kon-Tiki v Oslu, kdo neví,ať namáhá mozek, učebnici hostorie, nebo zeměpisu, nebo ať prohledá vody googlovské či wikipediovské(ty sou zrádné) ). Ale Severskému bohu hromu, za to, že mě uchránil, jako objekt focení ze strany fotografa typu: Mám foťák ->tak utíkej!

A já si vklídku fotila na svoje LC-A, které se mi rovněž rozbilo (doma úspěšně opraveno) a na dianu. Sogui že? (když nerozumíte vygooglete).

Tragikomedie, nebo fraška? Toť na vás milí náhodní návštěvníci blogu... A pokud jste se mým dnešním trochu dvojsmyslným textem prohrabali až sem. Gratuluji.

Jen závěrem- Koho nutkavě zajímalo mé dilema ohledně četby- vyplatil se Harry Potter 7, který zmizel pk 2 dnech... Sinuhet, kterého mi zabavil jeden spoluzájezdník, sbírka od Oscara Wildeho, kde všechny povídky až na Doriana Graye(kterého jsem se pokoušela dočíst, ale marně) se mi líbily a dokonce i na učebnici matiky přišlo. Chjo. Dopadla sem špatně.

Zdraví Vás Dragowlin svým drápem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:52 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama