Srpen 2011

Pluj lodní růže dál a dál - Lomografie

22. srpna 2011 v 19:04 | Dragowlin |  Lomografie
Pluj moje růže dál a dál, sbohem bud kvítečku náš, za hory za řeky stráně leť, kam dolétneš tam se vrať

Tak mi odplouvá čas prázdnin. Krásným pohodovým snem plým úžasných vzpomínek a lidí.

Byli jsem v jedné malé vesnici na Lofotech, měli jsme hodinu na focení, ráno, všude klídek, pohádka... Nejvíce mě zaujala loď co je na fotce, která byla ukotvená na kopci před vesnicí na 2-metrové konstrukci a vypadala že chce uleťet,. Takže nejdříve jsem vyšplhala kopec, a teď nějak se dostat do té chatrné loďky. Jen aby mě to udrželo. Nějak jsem tam vylezla, loď sice skřípala, ale dno se neprobořilo (taky jsem dávala pořádnýho majzla) a viděla dokonalý výhled. Tady z vrchu to vypadalo že pluju nad světem(ty pidi kousky země jsou Lofotské docela velké ostrůvky) a mířím kamsi dál a dál...

Od Skandinávie uběhly téměř tři týdny, já byla na brigádě, na nečekaném táboře (podrobněji popíšu příště) doma študovala a študuju co se dá (E=mc2 od Davida Bodanise je skvělá kniha). K mé kopce učebnic matiky přibyly další bichle jako atlas světa, vlajky světa, drahé kameny...
Že bych se nudila se nedá říct :) I když bych raději byla teď s kamarády pod stanem(což rodiče nedovolí- prý jsem si už užívala dost a dost tyhle prázdniny)

Taky začíná svítat na lepší časy v mé peněžence. Mohla bych doučovat matiku a fyziku jednu mladou slečnu, co musí udělat repárát z těchto poněkud neoblíbených předmětů.

A co vy? Prázdniny začínají kulminovat, mají prý přijít vedra (stále jsem si nezvykla na horko, takže umírám vedrem zdárně již teď) Byli jste někde? Kde? Nebo se rovněž ulijete z prvních dní školy jako já (jedu na matematický seminář hahah :D)? Povídejte přehánějte!

Škrábe se za uchem drápem, ještě chtěla něco napsat, ale netuší co. Měla by si to začít psát nejen na ruku, nejen na poztrácené papíry, ale i do diáře... a ten je kde? Chm...

Zdraví všechny prázdnináře Dragowlin


Sušené tresky u dřevěnného domku

10. srpna 2011 v 17:03 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravim!
Dnes jsem si pro vás připravila pro mě nejosobitější fotkou ze Skandinávie. Je z Norské malé vesničky zasazené do chtánu fjordu. tak brzo ráno, co jsme tam byli my, nebylo nic otevřeno ale všude byl klídeka pohoda. Když jsem přecházela po mostku všimla jsem si krásných sušených tresek a vycvakla si je. Dost mi záleželo tady na kompozici a tak jsem se neustále posunovala a posunovala div, jsem nespadla zády z mostku.

A nejspíš jsem upejr, protože jsem se nenašla v odrazu...

Jinak brigáda docela dobrý, jen má přímo "oddělanou"ruku a rameno... po sekání trávy... hodně trávy... :)

A nejlepší na konec- dva dny jsem doma uplně sama. Všichni dojeli. Takže na palubě - Jen Já a PES! :)

Nevím jak mě to teď napadlo, ale Víte co se stalo když se řekne: Čtyři nesou rakev?... Bylo ns pět...
A to mi prosím vyprávěl malý špunt, který netuší co je to kniha ani píběhy Péťi Bajzy... (které mimochodem miluju :D)

(lomography film 400 ISO, LC-A)

Látkový ufon proti průvanu

9. srpna 2011 v 17:16 | Dragowlin |  Různé techniky
Zdravim!
Předvčerejškem bylo dusno k padnutí. Takže se jen větralo a větralo aby byl průvan. Takže bouchání dveří, div se nerozsypalo sklo uvnitř, bylo každých pár minut. Tak sem si řekla, že si ušiju takovou originální zarážku.

Hledala jsem na internetu dlouhé hodiny, ale nic takového, jako jsem udělala já, sem nenašla.

Představuji Ufonku Modrovláskovou :) Má ráda žlutou barvu, koktejl sex on the beach a Lízátko nejen to co má u pusinky, ale i písničku od Mika. Má pěkné modré očko a sladké lízátko :)Tento týden si "užívám" brigády takže vžy večer padám do postele mrtvá a co si otevřu na spaní? Učebnici matematiky... :P A začíná to být se mnou na pováženou. Od srdce se směju takovýmto vtipům :) Kdo nepochopí, ať zagooglí do goniometrických rovnic, a kdo nepochopí poitnu... :)

Piráti měsíce snění

8. srpna 2011 v 19:39 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravím,
Pirátská loď na moři, kdy měsíc je přímo nad stěžněm a slunce ještě zdržuje se západem... plus efekt ligtleaku... Mix barev, severských snů a fantazie. Připepřené Piráty z Karibiku dnes večer.

Nechápu jak to to LC-A dělá, že to tam výdycky tak krásně padne (ten červený ligtleak)
( Lomo LC-A, lomography film, ISO 400, Skandinávie )

Jaké máte nejoblíbenější Piráty? Já jedničku. Při vzpomínce na tetin obývák, kde se celá rodina válela u nového dvd... kdy mi tekly slzy smíchu u deppovského kormidlování lodi... :)

Myš a čajová konvice o páté

6. srpna 2011 v 13:39 | Dragowlin |  Tuš
Zdravím milí plantážníci!
Při tak krásném počasí to by se na té plantáži pracovalo...
Dnes ilustrace, která vznikla během poslechu a hození sem tam oka na Karlíka a továrny na čokoládu. Burton se předvedl. Já jeho filmy a celkově burtonovskou stylizaci mám velmi ráda. Téměř pohádky v téměř hororech s podtextem, který jen tak někdo nevidí. Třeba takový střihoruký Edward, Imaginárium Dr. Parnesse (jež není od Burtona), Batman, Alenka v říši divů, Penelope(rovněž není od Burtona) atd... To sem to dopracovala samý pohádky :)

Pouštní čaj a

růže písku,

noční taj teď

pohřbil vísku


Inspiraci na čajovou konvici hledejte někde mezi Aladinovou lampou a arabskými závěsnými lampami. Ha.Udělejte si taky čaj, když je venku listopad a říkejte si:" Budou Vánoce, budou Vánoce!" A můžete začít prozpěvovat koledy. A v hloubi duše, kde znáte pravdu se můžete utěšovat že přec jsou prázdniny.

Vaše Dragowlin

Skandinávská tragikomedie záznamové techniky

5. srpna 2011 v 16:34 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravim!
Jak jste si samozřejmě nemohli všimnout můj návrat do rodné kotliny, která se až nápadně podobá ponožce s ustřihlou špičkou (která se dobrovolně odtrhla a ne že ji ukousl skřítek panožník lichosběrný) byl úspěšný. Slavme tři noci a pět dní!

Mno nic.

Skandinávie jak už musel každý z doslechu slyšet je krásná. Příroda nedotčená (když člověk trochu poodešel od silnice že) fauna a flóra velice rozmanitá (I když z taxonomického hlediska na severu Skandinávie bylo všého poněkud... méně? - když vezmete v potaz šutry, šutry, šutry, helesobolos!, šutry...). Všude lidé znalí anglického jazyka (což pro ně byla veliká smůla, protože jsem k nim byla přiřazená já, 10letý tvrdě-na-sobě-pracující-angličtinář. Achjo. Chudáci) a k tomu velice všichni milí (žádný přídavný text od redaktorů). Ale žít bych tady nemohla (teda alespoň za polárním kruhem ne) protože přehršel světla ve dne v noci - nemohla jsem spát a při představě půlroční tmy mě polívá pot a dělají se černé tečky před očima (omdlít na veřejnosti je nepříjemné, věřte nebo ne.)

(LC-A, ISO 400, Lomography film, Kodaňský přístav a Norské Fjordy. Pro navození atmošky a pro navnazení na příští nahlédnutí do mého Skandinávského hledáčku)Diana+ versus Diana Mini - Lomografie

2. srpna 2011 v 15:10 | Dragowlin |  Lomografie
Diana+ nebo Diana Mini ? To je otázka co prolétne v hlavě každému, kdo by chtěl tento černo-modrý foťáček z fenolformaldehydové pryskyřice. Cože? Z čehože? Prosím z bakelitu milí nadšení chemici.

Rozdíl se na samostatných fotkách těchto fotoaparátů nezdá zřejmý, ale je - ve velikosti