Červenec 2011

Lososob ze Švédska

28. července 2011 v 18:23 | Dragowlin |  Tuš
Zdravim!
Včera jsem se vrátila ze Skandinávie a balíkem skic, narvaným cestovatelským deníkem, ohromným množstvím zážitků a nafocenými tři a půl filmy.

Tato ilustrace SOBA (v autobuse jsme je překřtili na lososobi, protože nejdříve nikdo rozdíl nemohl poznat) ze Švédska. Má na sobě MUMÍNKA(knížky a kreslená pohádka z mého dětství pocházející překvapivě ze Švédska), Pippi Dlouhou Punčochu (Od Astrid Lindgrenové taky nečekaně ze Švédska) a koněm ze Stockholmu.


První zážitek se odehrál ještě před začátkem zájezdu :)

Taťka pro mě měl přijet ve tři. Díky tomu, že ve firmě se cosi stalo s rozvoem vody a voda se řítila volným pádem ze stěny, tak odjezd byl odsunut na pět hodin.
Taky jsme nemohli jet našim velkým volvem, protože se nám zadřel motor. Proto jsme vyjeli stařičkou malou felícií do které jsme přimo narvali naše věci na měsíc.
Po cestě jsme měli vyzvednout sestru našich známých v Praze a její miminko.
Známí jí řekli že si věcí může vzít k nim spoustu, protože máme velký auto.
Takže po příjezdu za Brno do jedné malé vesničky blízko nájezdu na dálnici jsme se setkali s celou rodinkou.
Nějak jsme k našim věcem ještě narvali paní, miminko,kočárek, takšku, sedačku... No legrace veliká :D

A rozjeli jsme se k dálnici.
A auto kleklo a už se nerozjelo.
Takže taťka auto "rozběhal" a já řídila. To byla fraška :D

Hodinu jsme čekali u jejich příbuzných na auto co přivezl její manžel.

Do Prahy jsme přijeli v 11. Já byla tak unavená, že jsem usla opřená v malé a lidmi přeplněné kuchyňce o rám dveří.

Topení, topeníčko

6. července 2011 v 18:05 | Dragowlin |  Tužka
Obrázek z Prahy, kdy jsem místo toho abych spala kreslila :)

Včera jsem navštívila Brno. Jak se ukázalo můj kamarád měl jako obvykle hodinové zpoždění, takže jsem si jako obvykle musela poradit s hledáním ostatních sama. Vše dopadlo navýsost dobře, po vyšplhání kopečku Červený kopec a nalezení kešky jsme zakempili v čajovně. Pučili jsme si hry jako Dominion, Ubongo(největší legrace byla že můj kamarád je barvoslepý, takže diamanty pouze tipoval a neustále se ptal- toto je červená, nebo oranžová? Modrá... :D ) Ghost,...
Na zpáteční ceste jsem téměř vnitřně zuřila- autobus nejen že nejel po dálnici jako obvykle, ale zastavoval v každé vesnici mezi Brnem a Holešovem. No mě málem kleplo.


Dnes jsem byla donucena se sbalit. Na 21 dní vám povím jedna taška a batoh je opravdu málo. A taky jsem měla dilema co na čtení: Sinuheta, který se svými 830 stranami vypadá spíš jak černá cihla (a je i tak těžká), nebo poslední dva díly Harryho Pottera , nebo Geishu spolu se sbírkou děl Oscara Wilda, nebo Eragona (osvědčené na cesty do Slovinska, ale ten vydrží max tak 12 hodin čtení). Popřípadě hardcore verze učebnice matiky a knížka o vesmíru.
nakonec tovvidim na HP 7, Oscara Wilda a Sinuheta s učebnicí matiky :D

Odpoledne jsme se stavili za babičou a dědou ukázat vysvědčení a říci sizážitky. Byl tam můj malý bratranec který odmítal si hrát s kýmkoliv jiným, než se mnou. Takže jsem s ním vypatlala obří bublifuk z Chorvatska :)


Déšť myšek

4. července 2011 v 18:51 | Dragowlin |  Tuš
Zdravim!
Nový měsíc, začaly prázdniny a nám od čtvrtku pořád jen prší. Tedy abych nekřivdila počasí v sobotu na holešvský Bikemaraton se trochu projasnilob

A tak se nálada přenesla i do další ilustrace :)





Jinak velké balící přípravy začaly. Hledání pasu a takových těch všemožných (ne)zbytečností - toť náplň dneška. V úterý si ještě zajedu za přátely do Brna a pak papap a puntíkovaný šáteček.

Mraky malují

voda odnáší

deštník barevný

svět projasňuje

(poz. red.: To mé čtyřverší není ani pokus o báseň jsou to jednoduše slova co se sama napíšou)

Jinak Drásal proběhl úžasně, můj kamarád který jel 120 byl od hlavy až k patě od bláta. Můj přítel jen do pasu :) taky se těším že mám možnost si do Skandinávie vzít noťs tak třeba něco přibude :)

Šťastný není ten, kdo se druhým zdá, šťastný je ten, kdo se sám pokládá za šťastného
(Seneca)
Ať už se konočně objeví sluníčko si přeje vaše