Černé díry krát odmocnina z Matfyzáka děleno velkou polštářovou bitvou

3. května 2011 v 21:40 | Dragowlin | 
Na prožitek z JŠMF jen tak nejde zapomenout. Derivace, faktoriály, integrály a podobné hrůzné děsy, z kterých je většině středoškolákům na omdlení, jsme neřešili. Nebojte :) Ale o šifry,noční pochůzky, lechtání, modré nudle, vodní bitvy a polštářové megabitvy nouze nebyla.

Taky předhazuju svou sociální teorii, že téměř všichni kluci z přírodovědných oborů (hrozný ale jednoduše Matematici, Fyzici, Astrofyzici, Matfyzáci, Šifrovací blázni, Géniové bla bla) jsou vysocí, nebo černovlasí, nebo mají dlouhé vlasy.

Nebo jsou vysocí, černovlasí, dlouhovlasí a maj modré oči. Jsou ale i různé abgrejdy jako když mají brýle tak mají většinou krátké vlasy. Atd atd. Ale moje teorie není šílená. Fakt... :DInformační stránky akce člověka skutečně obohatily. Nápis Máslo, Jsoucno, Šifry mě naprosto mátl. Nepodstatné informace, jako kde kdy a co se neřešily vůbec. Proč taky že? :)

Tak jsem si zbalila jeden školní batoh věcí + jednu tašku. Na čtyři dny docela husarský kousek vám povim. Autobus do Brna byl jakoobvykle uplně přecpanej, ale co se dá dělat. Usnout se nedalo i přes brzkou ranní hodinu, protože 6 přátelů Brněnského Bronxu předvádělo za mým sedadlem přinejmenším skákání na nafukovacím hradu.
Brněnské nádraží mi přijde vcelku přehledné, ale najít lidi, co člověk nikdy neviděl a kamarád, který jediný zná celou skupinu má 15 minutové zpoždění je super. Jediné čeho jsem si všimla byl vyskoý, hubený, černo(dlouho)vlasý, modrooký kluk stojící na opačné straně. Za pár minut vedle mě prosfištěl nadlidskou rychlostí vyskoý člověk s dlouhými černými vlasy. Můj druhý kamarád Moutes. A letěl k tomu druhému na opačnou stranu. Skvělé.

Vláďa stále nestíhal a tak jsme se představili. aspoň něco. Houmí a Moutes. S těmi se bude dát vydržet ve vlaku.
Přijíždí nás omrknout další známý. Vysoký černovlasý(míval je dlouhé), modrooký. Díky němu kupujeme jízdenky do Prahy za 160 Kč. Což je úžasné vzhledem k mým omezeným financím.

Vláďa přibíhá na poslední chvíli :) Začínám mít pocit že vrůstám do země.
Tento pocit mě nepřešel další 4 dny, kdy jsem si zablokovala krk neustálým díváním se o dobrých 20 cm výš. (a to prosim mám 168 cm)

Vlaky jsou narvané tak, že příští tři hodiny sedíme před spojovacími dveřmi na zemi u záchodků. A to jsme na tom ještě dobře. Můžem se totiž posadit :)
Houmí si hraje s mojí fikanou astrokoulí- Hlavolamem Rubikova Koule. Hrká a hrká a má děsně šťastný klukovský výraz. Tento výraz jsem viděla poté u všech co si vzali do ruky moji kouli a zeptali se: Co to je?

V Praze je blaze a my jsme ubytovaní v ZŠ kdesi na Vinohradech.

Ten den přijíždí většina "studentů Triverzity". Orgové (organizátoři) se na nás vyprdli a my měli volno o kterém jsme samozřejmě nevěděli. A tak jsme zůstávali na základně a bavili se sami. Bang! mě nikdy neomrzí, načež hrát hood 6 večerní do 3 do rána je jasný důkaz.

Spaní bylo taky fikaně řešeno. Jedna místnost(později dvě) pro 52 osob byla vražedná. O místo na zemi se strhla bitka.

První den na Triverzitě jsme měli být vyzkoušeni, jestli obstojíme.
Vyhnali nás na Václavák a za úkol bylo hrát hru bomba a štít. Štít z vybrané osoby člověka chrání před bombou- vytipovanou další osobou. problém byl v tom, že štít měli být turisté. Díky no. Si o mě mysleli, že je chcu přepadnout.
Pokračování byla cesta přes Most legií v 11h. dopoledne. u paty Karlova mostu(dále jen Karlák) jsme si ve dvojicích svázali nožky k sobě za cílem přesprintovat celý most. Celí udýchaní s velikým davem fanoušků-cizinců co si nás tošili jsme doběhli. Teď zpátky na Malou stranu, ale svážeme si nohy všichni. Fakt to se povedlo. Zacpali jsme celou šířku mostu, až museli turisté uskakovat.
Do třetice všeho dobrého jsme uspořádali malý flashmob na Staromáku s tanečkem. :) Tak pokud jste nás zahlédli ... :)
1x Most legií 3x Karlův Most
Po obědě byl volný čas, který jsme vyplnili povalováním se ve spacácích a hraním stolních her. Kolem druhé se povalování zvrtlo na Megaobří polštářovou bitvu trvající 2,5 h. S menšími přestávkami každého zvlášť, když se šel napít, aby neomdlel.
To prosím bylo DOKONALÉ. Dva Ikeácké velké polštáře( červený a zelený- má oblíbená Starwarsovská kombinace) dvě ruce, jedna hlava a šlo se. Někteří začali zneužívat mé bezmocnosti při lechtání. Hajzlíci.

Půl hoďku potom co jsme odpadli vysíením nám bylo oznámeno že se půjde na šifrovačku. A že se vrátíme až pooozdě ráno. Super. Já jsem byla osobně uplně grogy.

V Botanické zahradě každému týmu vrazili do ruky dvě pomalované vajíčka a pápá. písmena naškrábáná voskem na vejce byla divná aaeeeccc ais. Ais? To budou noty! Ha. Ale v baťohu určitě táhnem vždy a všude kytaru žejo. Ale xylofon jedné orgyně(náhodou to vzala) neposloužil. Znělo to jako Loreta, ale nebylo to. "jestli tam ti blbí Pražáci strčili nějakou čecháčskou liddovku tak jsme v prdeli. Fakt" tři Brňáci, jedna moravačka a jeden Slovák to bychom tam fakt byli.
Ani příčná flétna na kterou nikdo z nás neuměl to nešlo. A tak jsme se jako poslední dostali ke kytaře na kterou uměli téměř všichni. Kruci, vždyť to je hymna! Mno nic.

Ta nás poslala před přírodovědnou fakultu. Měli jsme hledat obrázek na čtyři písmena. Ha pode mnou je SOVA... :) ta nás poslala do vzdálené ulice s nápovědou malá zahrádka. Tady jsme se zakopali dobré dvě hodinky, protože tam fakt nnic nebylo. Mobil na orgy jsme si sice vzali, ale zjevně špatně. Skvělé. Co teď? Na zdař bůh jsme se v 21:30 rozhodli že půjdeme náhodně na různá místa v mapě třeba něco najdeme. vydali jsme se po mostu legií na malou stranu. Nic. hledáme na malé straně ale bezúspěšně. Volá orgyně prý co snáma je. Máme dojít do Františkánské zahrady. Vracíme se po Karlově mostě. Dává nám další šifry a omlouvá se za sovu, prý byla nejdříve v plánu, ale pak se jí líbili graffity kočky na stěně... grrr

O půlnoci dolušťujeme na Václaváku šifru a jdem na věc. Zas nic. Orgové hlásí, že máme dobře vyluštěno, ale jsme na blbé straně Prahy. Skvělé. Vracíme se na nábřeží Vltavy. Ha okna... Luštíme a vyrážíme směr Malá strana. Přes most legií samozřejmě.
Hledáme graffity a daří se. S vyluštěnýma šiframa letíme přes Karlák do ulice Kožná u Staromáku. Šifru napasujeme na bránu, kanály, vodovody a plynovody. Ha kříž. Všechno jde jak po másle, ale šifra ne a ne vyhodit slova. Orgové hlásí, že máme správěně vyluštěnou šifru z malé strany ale ZAS jsme ŠPATNĚ. Letíme zpátky na Kralův most. Šifra se váže k němu.

Jsou 2 hodiny ráno a my luštíme ostošest. Mám půjčenou mikinu od Houmího protože je mi hrozná kosa, která mi sahá po kolena. On sám lítá v krátkým rukávu sem a tam a přepočítává lampy a sochy. Sama se párkrát proběhnu Karlák z jedné na druhou stranu jen takpro zahřátí. Orgové hlásí blížíte se! Jakýsi mírně podnapilý američan se nás ptá, jestli nemáme kondom. Nemáme. V pěti lidech, třech klucí a dvou holkách, ve tři hodiny ráno, v 6 °C, v mlze, s batohy a šifrou v ruce... Nemáme fakt. Třem skupinám zapalujeme sirkama jointy a cigára. Vyluštěno. Vyrážíme přes most legií (Há! Dnes jsme tu POPRVÉ) na malou stranu. Luštíme další šifru. Vracíme se přes karlův most na poslední stage Orloj. Tam samozřejmě nikdo v 5 ráno není, ale aspoň nám pěkně orloj zvoní celou že. Vsázíme se, že se do základny nedoplazíme dřív jak v 6. Stihli jsme to v 5:46. Padám v oblečení do spacáku. Všechny matrace a polštáře jsou rozebrané. smůla. Na polštář si hraje mikina.

Dohromady: 6x Most legií a 13x Karlův most
V 6:35 sijde kdosi umýt zuby. Nevrle ho zasypu nadávkami. V 7:00 panuje mírný šum a za okny se rozjíždí sobotní doprava. Hááá. Stíhačka a otevřené okno.

V 9:00 budíček. Myslím, že budu vraždit.
Přednáša od Astrofyzika byla super, ale část jsem ji únavou prostě nevnímala. Škoda. Urychlovače částic je skvělé téma.

Zjišťujeme, že náš příděl jídla na šifrovačku co jsme si sbalili sebou zůstal nedotknut. Pití rovněž. Takže jsme 12 hodin nejedli ani nepili, jen běhali a chodili po Praze. Super. Aspoň jsme se měli z čeho najíst ráno, protože jídlo- chleba, pomazánky a marmelády byly všech. Kdo dřív přišel, ten mlel. Co přišel pozděl nemlel. :D

V této chvíli mi šmf vtip, že z jednoho chleba se nají 10 černoušků a 20 šmfáků nepřišel vtipný. Opravdu ne.
Spát se šlo zas až kolem druhé, ale i tak usnout vedle rýmečkou nachlazeného kamaráda nešlo... :D

Odpoledne jdeme do parku hrát velkou dvoutýmovou hru o Many. Mana byly fialové gelové kuličky pro rostliny. Ty se získávaly 2 minutami usilovným modlením(jakýmkoliv i mlázením hlavou o zem) pod travnatým prostranstvím s Pražáky. Ti si nás fotili a smáli se nám... Další kuličky tentokrát žluté byly smrtící náboje. Když byl člověk zasažen žlutou, musel jít na hřbitov u své základny a udělat 10 dřepů.
Žluté kuličky rychle došly a fialové se začaly teplem rozpadat(na sčítání platily jen celé) tak jsme začali různě kamuflovat, hrát, dělat blbosti na oblafnutí soupeře. Nejlepší výkon byl 9 žlutých kuliček hozených po mě, když jsem měla v ruce 1/3 rozmačkané fialové :D Fakt supervýkon. Sice jsme nevyhráli, ale užili jsme si to skvěle. Až na to, že jsem komlet celou hru proběhala a prodřepovala v pohodě. Jen pro informaci: Celý park byl kopec. Takže nahoru, dolů, nahoru dolů. Smělo se jen po cestách, po trávě byl zákaz. Po hře jsem vysílením padla do trávy a zůstala ležet... :D

O ránu dalšího dne nemám ani ponětí, musela jsem nejspíš spát s otevřenýma očima. Odpoledne byla detektivní adventura o zavraždění profesora Triverzity. Divné bylo, že i když se celý detektivní příběh odehrával v číně, nikdo neuměl ani čínsky opětovat pozdrav. Divné. Večeře je originální. Modré čínské nudle. Chutnají navýsost dobře:)
00:00. Kluci se začínají tvářit jak maniaci. Co se děje? Kruci je PONDĚLÍ. JSOU VELIKONOCE. áááá. 40 kluků najednou je moc! Jestli pranostika platí, tak budu mladá dosmrti :) Holky se snaží bránit a hrnky s vodou se jen protáčí bod kohoutky. Vodní bitva začala. Po vyčerpání sil je z školní chodby plovárna. Vytírání stojí za to :)

Na rozvrhu je noční šifra Bojíte se tmy? čekáme dlouho, dlouho... Orgové se k ničemu nemají a tak se smutně vracíme v 03:42 dopelechů. Jakmile začínám aspoň trochu usínat začně řvát budíček na noční hru. Blbci fakt ! :D Přijímám od kamaráda pivo, abych se probrala. Kdesi hrká nadšeně má Rubikova koule...

Tým musí opustit člověk za cenu toho, aby tým dál postoupil. Kdo to bude asi? Mrtvá uléhám do spacáku a usínám.
Ranní vstávání a dlouhé loučení je nekonečné. Do toho hostinna ze sušenek, chleba, salka... Zjišťuju že salko se dá jíst i se špekem, solí, kečupem... :D

Cesta zpátky vlakem je skvělá. Uteče jako voda. V brně čekám ještě hodinu na vlak domů a pak? ... bye bye...

Dospávala jsem to týden... :D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 3. května 2011 v 22:05 | Reagovat

To teda musel být zážitek :-D.
Teorie je dobrá, zajímavá. :D A co chemici? Mám kamaráda, co chce na chemickou školu a je černovlasý :D

Já bych to nepřežila. Vydržím být vzhůru maximálně tak do pěti ráno, pak samozřejmě se to už nedá, usnu, budík absolutně nevnímám (ani náklaďák pod oknem), takže spím... ehm... 5 plus 8 hodin, kterých by měl minimálně spát každý člověk)... ehm... ouúúú... :-D ... 10! NE... 15... ne-e... 23... hmm, ne... 13!!! Takže tak do jedné odpoledne jsem mrtvá. Hluboce smekám, že jsi to vydržela (i když asi jen taktak)... Celý týden spánku potom se nepočítá! Smekám. :-D

2 Shariony Shariony | Web | 3. května 2011 v 22:11 | Reagovat

Šmankote, takhle jsem si v Praze snad ještě neužila. Taky bych chtěla takhle lítat a luštit :-) Je vidět, že sis to parádně užila :-)

3 Dragowlin Dragowlin | Web | 3. května 2011 v 22:16 | Reagovat

To ano. Zážitek na celej život. :)
Ano lítání, hladovění, kamrádi. Moje mamka rozhlašuje jak zhubnout ve 4 dech- jet do prahy na šmf :D (hahah). Já taky myslela že to nevydržim, ale prostě jsem spala kdy jsem mohla. Jak lidi v Tokiu. Klidně i za chůze :D

4 Skippy Skippy | 3. května 2011 v 22:20 | Reagovat

Vtip "jednoho chleba se nají 10 černoušků a 20 šmfáků" mě naprosto dostal :-D  I když chápu, že v danou chvíli by mě taky asi nepotěšil.

5 ramy ramy | Web | 4. května 2011 v 23:55 | Reagovat

fúha, to muselo byť super, takéto akcie sú najlepšie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama