Květen 2011

Hudba života skrz hledáček

26. května 2011 v 18:46 | Dragowlin |  Lomografie
Dokázala vás hudba někdy dohnat k slzám? Mě ano. Dnes.

Psala jsem už někdy jak miluji vážnou hudbu? Moderní i tu klasickou. Taky miluju krásné písničky jakéhokoliv žánru, stylu, rychlosti, když mi něco předají. Jediné co nemusím je deathmetal. To mi rve uši. A taky falešní zpěváci v doprovodu divného ladění.

Dnes když člověk někde řekne, že poslouchá vážnou hudbu tak se na něj okolí dívá přinejmenším divně.

Ale zažít ten pocit naprostého mimoreálného, nepředstavitelného, ohromujícího a nepopsatelného transu...

Music is all around us. All have to do is listen


Před více jak rokem jsem viděla 5 minut filmu. Netušila jsem jakého, ale věděla jsem, že ho musím najít. Jakkoliv. Problém byl, že jsem si nic kromě nádherné hudby a hlavní postavy malého chlapce nepamatovala. Ptala jsem se rodiny, známých, hledala na netu. Nic. Až dnes při hodině matematiky, při komolých jehlanech mi to došlo. Karlík a továrna na čokoládu. Tam jsem toho herce viděla. Doma celá nedočkavá jsem zapnula internet, hledala csfd.cz, film Karlík a továrna načokoládu, hlavní postavu. A našla jsem ho. Freddie Highmore. Mladý herec hrající postavu Augusta ve filmu August Rush. Našla jsem ho, i jeho příběh o hledání cesty k hudbě. A našla jsem i skladatele Marka Mancinu.

Na filmu mě uchvacuje vše. Ta hudba je prostě jak z jiného světa. Doporučuju si doposlechnout do konce! Při posledních tónech mi tečou slzy.

Taky mám velice silný pocit můzy, inspirace. Toho něčeho co potřebuju vždycky někde zachytit
Fotka představuje můj pohled na realitu. jarní vítr si pohrává se stonky trav, cinká, šumí, hřeje, chladí, houká, duní...

Na světe je krásně

Nálet UFOnů aneb věříte mi?

23. května 2011 v 18:18 | Dragowlin |  Lomografie
Věříte na UFO?
Já na Neidentifikovatelný Létající Předmět nevěřím. Na předmět fakt ne. Ale možnost, že je v našem Vesmíru, jenž je pro nás naprosto nepředstavitelně obrovský, civilizace a to jakákoliv... v to věřím :)

Tady je má fotka UFO. Focena v květnu, když byl k vidění tzv. Superměsíc. Měsíc krásně zářil nad mým výhledem z okna a to se muselo vyfotit.

Lomo LC-A, ISO 400, Holešov
A nevypadá to jako UFO? Světélkující objekt nad obzorem...

Pro zamyšlení předkládám 2 moc pěkné fotky mého přítele:
Na první tuším že jsou Ledky? :)
Druhá: Pro mě španělská vesnice, ale bude to něco k robotůmMoravské vínečko, Jedovnice a LOMO

20. května 2011 v 16:21 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravim blogerské společenstvo!
Návrat z necivilizace proběh dnes dopoledne.

Jedovnice. Krásné místo pro třídní výlet, aktivity, volejbal, tůry. A to všechno bylo.
Samozřejmě i nějaké to lezení okny, slzy smíchu, nespaní, puchýře, táborák, plížení ke klukům a vše co patří k výletům bylo :)
Taky jsem vyfotila 3 fotky(jojo mraky jí vím...) tak doufám, že se podaří :)
U táboráku jsme zpívali a zpívali. Moravské, valašské, české, zahraničí pecky. Ale podle mě, jsou nejlepší ty moravské. To se zpívá moc krásně :D Jen to vínečko chybělo. Červené i bílé, rudé, růžové, jakékoliv. Achjo :D
Jak já miluji tu naši Moravěnku malou :)
Pražská z Karlova mostu. Další lightleak, další pro mé srdéčko důležitá :)

Měli jsme taky spoustu hlášek u hry Alias: Tady jsou nejlepší z nich :

F: Běh!
J: Nene přidej předponu
F: Běhna!
_________________________
P. pantomimuje raka lezením pozadu
A: Zpátečník! Nene...
A: Kuře! Kachna! Husa!
_________________________
J: Strom, který má šišky co rostou nahoru
L: okamžitě: Smark!
_________________________
H: Je to taký bájný pták
H: Ty vole dyť je to kůň s křídlama
_________________________
J: Když něco exploduje, tak je to?
L: Explod!
_________________________
Já mám vyjmenovat 20 slov na A: Agnostik, Asimilace, Antopologie, Astrologie, Astronomie, Antisemitismus, Asertivita, Aglomerace, Aristokracie, Absolutismus, Absorbce, Avantgarda, Anestetikum, Anestezie, Abiogeneze, Asketik, Astenik, Autokracie, Aerodynamika, Astma

Poté jsme si uvědomili, že gympl je gympl. A nebyla jsem sama. Normální slova jako Auto, autobus atd... skoro nezaznívaly :D

PS: Máte rádi vínečko? A jaké? :D

Planoucí květy zahrady

15. května 2011 v 12:59 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravím!
pověstné zamilované jaro je už dávno tady a u nás místo sluníčka jen prší a prší. Bezva.
Pro připomenutí krásných voňavých jarních okamžiků jsem pro vás nachystala fotku od nás ze zámeckého praku, kde ať je sebevíc laviček, tak při pěkném počasí si člověk nesedne :)


Zahrada lásky

květy malující

zavoní červánky

barvy milující

Když tak přemýšlím pravidla lomografie nedodržuju. Ale vůbec mě to neštvě :D

1# Své LOMO si berte všude s sebou. - kruci. Zrovna toto "rulez" pro mě platí
2# Používejte jej kdykoliv - ve dne i v noci - dobře dobře, toto taky
3# Lomografie není překážkou ve vašem životě, ale jeho součástí- hmmm. dobře no.
4# Střílejte od boku - Ne! nejsem naprostý šílenec, ani boháč abych si mohla dovolit takovou blbost
5# K objektu, který chcete lomografovat se přibližte co nejvíc - no jasně nemá to zoom :)
6# Nemyslete -Omyl já zásadně u toho myslím. Kdybych nemyslela tak to snad nebudu ani já.
7# Buďte rychlí- sem superman!
8# Nemusíte vědět předem, co zachytíte na film - hm. Zase ty prachy, ale je fakt, že hledáček je jen pomůcka a to poněkud nespolehlivá
9# Nemusíte to vědět ani potom - na filmu to nevíš ani kdybys chtěl
10#Nedělejte si starosti s pravidly- konečně nějaké slušné :)
Taky jsem přemýšlela nad tím, jak je Lomo zprofanované. Dyť nové LC-A+ (to samé, co to staré, jen vyrobené v roce 2010..) stojí 8000! Hrozné. Dyť úžasnou starou funkční Lomo Směnu(každý druhý to měl doma) člověk vydraží na aukru za 100 Kč. Má velice pěkné ostření a určitý posun barev taky. CHm.

Mě nevadí že popularizují analog, ale spíš jakými prostředky. Drahé foťáky (+-2000 jen aby se neřeklo) které mají velice nízkou výrobní cenu... I když jsou krásně barevné....

Mě nevadí, že mé drahé malé čené ElCéÁčko je černé a poněkud staromódní. Dyť já bych mu odpustila cokoliv, když mi vyplivne takové fotky :)
PS: Z mého tvořivého blogu se stává pouze TušoidňoLomařskoGeocachingové doupě :D

Kachna plující v trámech

13. května 2011 v 18:07 | Dragowlin
Fotka z ledna focená u malého jezírka v Krajnske Gore. Led byl napůl roztátý, napůl zmrzlý, takže se kachny mohly procházet po ledu, nebo se rochnit ve vodě. Tato se rozhodla, že bude plavat sem a tam mezi těmito krásnými kůly se sněhovými pokrývkami. Růžová část fotky je opět lightleak.

LC-A, ISO 400

Dnes když jsem byla vyhodit koš, tak jsem míjela v ulici dům mého známého. Dlouho jsem ho neviděla, takže když na schodech seděli dva a jeden z nich mi zdáljky řekl ahoj, tak jsem byla schopna odpovědět taktéž ahoj a jít. Chm.


Půlnoční Hradčany a zlaté Národní divadlo

12. května 2011 v 17:21 | Dragowlin |  Lomografie
První přechod mostu Legií ten den, krásná svěží noc, dokonce i pár hvězd šlo vidět. Takže i přes časovou tíseň jsem se zastavila, umístila foťák na balustrádu a zmáčla spoušť. První sekunda, druhá sekunda, třetí sekunda, čtvrtá sekunda. Há hotovo. Snad na tom filmu bude něco víc, než jen šmouhy světla.

Při cestě zpět vyfoceno jen tak od boku bez zapření, Národní divadlo.

Při prohlížení vyvolaných fotek jsem zajásala. U Národního divadla jeho zlatá "korunka" krásně září a je pěkně zaostřena. U Hradčan to dokonce vypadá, že svítá, nebo že se smráká, i když byla stejná tma, jak u N.divadla :) nojo 4 sekundy byly asi kapku moc. A fotka není sice ostrá, ale není mázlá, což je úspěch na 4s žejo :)

Dnes byl Majáles. Málem jsem ohluchla ze všech těch řehtaček, píšťalek, vuvuzel a hokejových trubek. Au :)
V zámeckým parku jsme se sbalili a šli do jedné z částí hrát softball. Ha :)

Příští týden jedeme s třídou do Jedovnice. Minulý týden se strhla bitka o chatky mezi něžným pohlavím. Naše čtveřice neúspěšně. Ale mohlo to dopadnout i hůř. Mohly jsme si vyškrábat nahtíkama oči :DPetrov v modrorůžové lázni

10. května 2011 v 18:00 | Dragowlin |  Lomografie
Včera po příchodu do fotolabu jsem se konečně dočkala. Viděla jsem své fotky z ledna i fotky z nedávné doby z Prahy a šmf. Před vyvoláním jsem měla obavy, že foťák a jeho optika je v pořádku, ale těsnění, proti proklouznutí světla, se v prach obrátil. Nakonec to dopadlo výborně. Tak úžasně sem si to ani přát nemohla. Tam kde bych červeno- růžové fleky mít nechtěla, tam je nemám, kde se hodí, tak jsou :)

Tato lomotka je z brněnského parčíku pod Petrovem, kde jsme trávili hodinku před šifrovačkou Sendvič. Osvit filmu je ve střední části a ještě těsně pod okrajem přímo v modré obloze. Prostě skvělé :)

Zato fotky, na které jsem se těšila hrozně moc- fotky taktéž z Petrova, ale tehdy po našem příjezdu z Prahy, když jsem čekala na vlak. Ty tam nejsou vůbec. Film se asi zadrhl. Škoda.

Ale fotky z půlnoční Prahy, a přechodu Mostu legií mám, a sou úžasné(i když hradčany vypadají jako ve dne díky expozičnímu času 4 s :) ) Foceno na Lomo LC-A, ta fotka takhle vypadá vyvolaná z filmu. Neupravována graficky :) Prostě jednoduše světlo osvítilo díky nedokonalému těsnění film :)

Surrealistické sny

8. května 2011 v 13:26 | Dragowlin |  Lomografie
Sny jsou zvláštní, bezvadné, úžasné.
Miluju sny. Miluju spánek. Miluju když můžu chrnět ve své posteli. Miluju tmu. Miluju, když můžu vedle někoho usnout. Miluju, když si před usnutím pouštím můj hvězdný glóbus a snažím se spočítat hvězdy na stěnách a stropě. Miluju, když bez brýlí vidím jen rozmazané světelné fleky.

Ale nejraději mám ty sny, kdy si jednoduše řeknu- chci celý příběh Harryho Pottera :) A ono se mi to fakt zdá. Po premiéře 7 dílu první části jsem nadšeně popisovala kamarádce film a zabrousila jsem až ke gringotově bance, drakovi, jezeru a jak je to krásně natočené. tehdy mě zastavila, že to ještě není v kinech... Aha. Nebo na prozatímní triologii Eragona mám vytvořený snový bezva trhák :)

Mám zvláštní(nevim jak kdo :D) ale já můžu usnout pouze a pouze dobře zachumlaná do peřin/spacáku/deky. Mít jen tak přes sebe přehozenou peřinu- neusnu.

REM, RAM, Rum, Rim(mer), Rom


Velké problémy se spánkem ale mám, když mi do pokoje svítí světlo. Naštěstí tento problém odpadl po rozdělení mého a sestřina pokoje. Ona neusne bez světla a já neusnu se světlem. Hádejte kdo nespával. :D
Taky potřebuju ticho. Což se ukázal jako velkej problém na ŠMF, kdy byly otevřeny okna, abychom se v tom poštu nezadusili :) Ale nakonec jsem stejně naprostým vyčerpáním zachumlaná do spacáku usnula :)
Taky jsem poněkud zimomřivá. Ledové ruce mám pořád ať je vedro na padnutí, nebo mráz, ale v noci mi bývá fakt zima i přes peřinu a několik dek. A to prosím nespím v kraťoulinké rudé sametové košilce. V té bych zmrzla.

Přikládám své dvě zasněné fotky. Jedna(domodra) ze Slovinska a druhá ze Zámecké zahrady odnás. Tu první mám moc ráda je naprosto rozostřená, a ještě k tomu tak krásně vybledle modrá :) PS: Foceno v ten stejný týden, na stejný film ISO 200.

Co modrá růže?

5. května 2011 v 18:00 | Dragowlin |  Tuš
Já osobně mám modré růže velice ráda. Krásně mořská modrá a sem tam svěží modř oblohy.
Modrá pro duhu autorského klubu.Říkala, že by si se mnou zatančila, kdybych jí přinesl červené růže." naříkal mladý student, "jenže já nemám ani jedinou červenou růži v celé své zahradě."
(Slavík a růže, Oscar Wilde)

Ale nejraději mám ty rudé že, jako snad každá žena :)Červenající tma

4. května 2011 v 20:37 | Dragowlin |  Lomografie
Fotka s nádechem podzimu, kdy barvy se slévají a společně září do podvečerní tmy.

Dneska mi bylo oznámeno, že se směju jak švihlá. Divný. nikdy jsem se tak nesmála :)
Taky mi bylo oznámeno, že po přečtení článku někteří mají dojem, že byli na jiné ŠMF. Možná to bude tím, že během toho chodili do školy (Matfyz) a byli v jiném týmu v šifrovačce...
Naše třída se rozhodla, že pojede podpořit Gabču Gunčíkovou do Prahy. Vymýšleli jsme transparent, domlouvalo se kdy se jede. A já nepojedu. Chmm.
Těším se na pátek jak malá. Budem se fotit. To zaprvé. Taky bude majáles. Zadruhé. Na majálesu budu ze sebe dělat Piráta. Ha. Horší, než skákakat po Karlově mostě se svázanýma nohama to nebude. Zatřetí. A nakonec ze všeho nejlepší... konečně po týdnu dostanu své první vyvolané fotky z LC-A! Cháá jak se těšim. Doufám, že to nebude moc červený(nedovírající se 100% zadní kryt). Budou tam fotky ze Slovinska-to ještě z ledna, šmf, jaro, rostliny, květy... chmm :)Černé díry krát odmocnina z Matfyzáka děleno velkou polštářovou bitvou

3. května 2011 v 21:40 | Dragowlin | 
Na prožitek z JŠMF jen tak nejde zapomenout. Derivace, faktoriály, integrály a podobné hrůzné děsy, z kterých je většině středoškolákům na omdlení, jsme neřešili. Nebojte :) Ale o šifry,noční pochůzky, lechtání, modré nudle, vodní bitvy a polštářové megabitvy nouze nebyla.

Taky předhazuju svou sociální teorii, že téměř všichni kluci z přírodovědných oborů (hrozný ale jednoduše Matematici, Fyzici, Astrofyzici, Matfyzáci, Šifrovací blázni, Géniové bla bla) jsou vysocí, nebo černovlasí, nebo mají dlouhé vlasy.

Nebo jsou vysocí, černovlasí, dlouhovlasí a maj modré oči. Jsou ale i různé abgrejdy jako když mají brýle tak mají většinou krátké vlasy. Atd atd. Ale moje teorie není šílená. Fakt... :DLáska sakur a tuše

1. května 2011 v 20:23 | Dragowlin |  Tuš
No nedalo mi, abych na tento krásný český svátek něco nevytvořila. Inspira ce je všude. Sluníčko svítí, je teplo, zítra není škola. Chm...
Celý den jak se říká Chčilo a chčilo a chčilo, musela jsem přetrpět hodinu v kostele na mši v sukni, ve větru a dešti jsem v podpatkách a sukni došla na hřbitov, v podpatkách se bořila do hlíny (ach mé botičky...). A NEBYLA V BRNĚ. To mě naštvalo nejvíc. Blbí anarchisti. Takto zničit tento krásný český svátek zamilovaných.
No alespoň mě potěšilo spoustu barviček nacákaných na stole smíchaných s rozlitou tuší, spoustou vygumovaných náčrtků kolem... Ach ta láska nebeskáááá...

Náááá náááá nananannááá nanananáááá.....

První máj

anarchistů čas

dýmovnice mor

zas a zas

láska všude

kol a kol nás