Duben 2011

Zarybováno

30. dubna 2011 v 17:50 | Dragowlin |  Tuš
Tato ilustrace mě napadla při vzpomínce na anglický jazykolam: She sells sea shells.
Ani nevím proč, když je na ní ryba, ale to představa vody... :)

Dnes měla ségra 14. narozeniny, malá oslava s dobrým obědem v krásné Napajedelské restauraci (ano v Napajedlích bydlí slečna Kolečkářová), co více si přát :)

Zítra je 1. Máje... Ha. Před rokem jsem psala článek . Od té doby se toho hodně změnilo. Jak můj styl ilustrací, tak i život :) Sme zas o rok starší (příšerný fakt ! ).
Pojedu do Brna. Doufám, že ti anarchisti nepujdou středem města, protože pokazit takto prvního máje umí opravdu skvěle...

Jinak u nás je buď krásně sluníčko, nebo rýny na vodu nestíhají pod přílivem deště. Ideální stav pro Zarybováno. :)

Čerodějnice koušou

bradavice hnisu

maj svou velkou šou

tančí kolem ohňů

a chčije

(velice inteligentní a na úrovni verše. Fakt.)

Elefantice a yellow

28. dubna 2011 v 15:03 | Dragowlin |  Tuš
Dozvěděla jsem se že si představuju svět jako Hurvínek válku :) Trochu bych to pozměnila, spíš jak rozsvícený vánoční stromeček co může zpívat vánoční koledy :) Tak moc jsem šťastná :D

Když jsem u stromečků dost se mi stýská po panu Smrčkovi a Smrčkovi :)

Vymýšlíme náš příspěvek na Majáles. Díky tomu, že sjem byla včera doma a dospávala to nespaní, tak jsem mohla poslouchat písničky od nejlepších interpretů světa... Queen, Elton John, ... skvělí, nesmrtelní klasici... A u toho si tady maluju pro vnučky mé Profesorky ze školy obrázky, vzpomínám na Lvího krále(Elton John), We will rock you...

Ilustrace pro 4 letou holčičku do pokojíku. Slonice slouží pro malé myšky jako velká skluzavka.


Ha. Začalo teď lít, jak z konve :)

Musím sepsat ještě ty mé zážitky ze ŠMF. Na to se nesmí zapomenout!

Jestli jste si všimli poslední dobou hodně maluju akvarel modrou. Proč? Moje nová barvička je tak krásný odstín modré, že nedokážu malovat ničím jiným :)


PS: Vzpomínáte? Mé dětství ^^ 1.-4. třída :) Báječné to roky. Vstávání každou sobotu a neděli v 5:59 abych stihla Pokémony... :D A co vy? Milovali jste je?

Nutrie v Ponorce jménem Koperník

26. dubna 2011 v 19:17 | Dragowlin |  Tuš
Nutrie v ponorce jménem Koperník není podle výborného Pardubického perníku, ani podle toho práškového, ale podle Koperníka. Můj dobrý kamarád vymýšlí švihlý seznam věcí začínající na KO ke kterým přidává Va - Vakozel, Vakočka :) atd.
Další jeho seznam je tvořen tzv. Bazmeky. Slovo prý převzané z maďarštiny znamenající věc naprosto zbytečnou. Pro mě nabývá hodnot jako blbost, šílenost, hovadina... :D

Jedním z nich je Nutrie v ponorce. Žádný význam, jen šílenost :D

Taky jsem se vrátila z Pražského úžasného ŠMF (jak už jsem psala škola matematiky a fyziky) kde se matika ani fyzika neřešila. Šílenosti jako flash mob ( Liverpool ) jsme dělali na Václaváku, Karlově mostě, Staromáku... :) Neuvěřitelné 4 dny :) Určitě všechny mé zážitky pro svou potřebu sepíšu... :D Život je skvělej... :DPrkna, Židle a Praha co dělá Česko

20. dubna 2011 v 19:25 | Dragowlin |  Lomografie
Jisto jistě jste si na první pohled všimli změny v designu blogu, celý jsem ho překopala k mým novějším potřebám :)
A cože chci dneska veleoznámit?
Budu nový hrdý majitel malého netbooku Sony vaio . Krásně stříbrný... maličký ^^. Náš PC totiž chudák dosluhuje tak půjde na odpočinek k babi a dědovi (už to vidim, jak děda bude pařit Call of Duty, nebo WoWko :D) Proto ten středový pohled a ikonky místo menu(jak dlouho mi to trvalo... :D)

Přes prázdniny započaté dnešním odpolednem jedu do naší milované matičky Prahy. Na Jarní Školu Matematiky a Fyziky. Zní to trochu děsivě, ale jak znám lidi co tam jedou tak to bude užasný :) Já tomu ale radiš říkám zkratkou jarní ŠMF, jelikož každýho netrkne, že jedu na něco tak "matematického" takže je to jen fajn :) Máme si vzít skleněnou kouli na věštění. Ha. Su zvědavá co budu dělat :)

Teď mě napadlo že si vezmu svou Rubikovu kouli 360°. Koule to je, jakýsi "kuličky a těžítka" taky, takže to pude :)

Hlavní je že mám skicák, Dianu, LC-A, tužky, filmy, nějaký ten obnos a zbytek se dořeší :)

Fotografie je ze střední školy v Cambridge z mojí učebny jménem Bart (ano po Simpsonech:) ). Byla přestávka, odpoledne, krásně teplo... Krásná tmavá dřevěnná podlaha a ty zelený židle... :)

Druhá je den odjezdu z Cambridge, 3 hodiny ráno, taxík ještě nepřijel a já si ještě nevyfotila náši rezidenci! Miluju ten dům, ty modrý dveře, anglický okna, černý plot. Jen jak byla ještě tma, tak je fotka podexponovaná :(Motýlí sen

19. dubna 2011 v 18:43 | Dragowlin |  Tuš
Štěstí je mihnutí motýlích křídel (já)

Ilustrace motýlů jak se třepetají v hlubinách mé fantázie, jejichž jsem tvůrkyní i ničitelem. Žiji ve slonovinové věži plném jara :)

Snažím se vytvořit nový tvůtčí design, ale blog.cz stojí proti mě a ukazuje stále totéž :)


Heathrow a jahodové kolo

17. dubna 2011 v 11:33 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravím!

Dneska je tak krásně viďte? Přímo určeno na procházku :) Ale stále je trochu chladno a tak jsem vzpomínala na léto v Cambridge. Na pana Kouřícího, na irského houslistu, na muffiny, telefoní budky.
Při prohlížení alba jsem našla poslední fotku před odletem. Přímo z letiště Heathrow, kterou jsem vycvakla jen tak od boku při zjištění, že mám ještě jedno fotku a rentgenovou prohlídku kabelky před sebou (ničí nechráněný film). Je na ní zachycen moderní nosník se skleněnou stěnou. Úchvatné :)


Druhá lomotka je kolo ve stojanu přímo naproti King´s Chapnel. Mělo postraní brašny a místo košíku tam rostl JAHODNÍK. Neuvěřitelné jo... :)

Včera jsem si ušila z koženky obal na Dianu. Fakt to už potřebovala chuděrka moje malá. Ale nechtěla jsem šít jen tak od oka, ale teď když lomograpghy přišel s koženými obaly a na internet dal 3 fotky, ze kterých jde při podrobnějším zkoumání odvodit střih, tak jsem se o něco podobného pokusila :)

Dopisní růže

16. dubna 2011 v 18:15 | Dragowlin |  Tuš
Schánky jsem vždycky milovala už jen díky tomu, že skrývají dopisy, které zbožňuji. Na téma žlutá jsem měla nutkavou potřebu udělat to právě takto.

Věnováno Mamince a Peťovi, Taťkovi a Alici , Andrejce a Ondrovi, Andrejce a Kamilovi , Ivetce a Katce. Mějte se rádi stále víc a víc :) <3

Krása je otevřený doporučený dopis, který vám už předem získává srdce jiných
Arthur Schopenhauer
PS: Všem se omlouvám za nové vložení, ale článek se mi ani po 3 hodinách nezobrazuje...


Kukátka, Lomo a stříhání

14. dubna 2011 v 19:09 | Dragowlin |  Lomografie
Když jsem před nedávnem byla fotit v parku s mým kamarádem, tak mi nadšeně povídal, jak se mu líbí Fisheye effect (tzv. rybí oko) . A že by si chtěl pořídit na svůj digitál spešl objektiv, ale stojí moře peněz. Tak si prý možná jednou pořídí rybí očko od Lomography? :) Ale i tak jsme se dostali k tématu homemade, nebo jak říkám já Brutální MetodaZásahu. Prý se dá nějak podomácku vyrobit pomocí kukátka do dveří. Dnes jsem ho sháněla v elektru(ano geniální nápad v elektru kukátko do dveří).

Tam stáli za pultíkem dva kluci a docela vystrašeně se dívali na mladou "slečnu spoluobčanku z barevných kontajnerů" která vyřvávala na celý obchod, jakže si dovolují dát takové ceny a že to řekne bráchům(asi proto se tak vyděšeně dívali :P). Po odchodu vybuchli v smích :) Možná i díky tomu si jeden potom vzpoměl, že v jednom zapadlým krámku mezi hřbitovy kukátka mají (my máme 2 hřbitovy??? Odkdy? ).

Obchod jsem našla. Celá promáčená (i když jsem měla deštník) jsem vrazila do dveří stavebnin a kovodílů :) Stavaři se na mě nedůvěřivě zadívali a já se optala na kukátko :D Bezva fakt :) Nakonec jse ho sehnala za superních 15 Kč :D Doma jsme hned se sestrou zkoušeli, funguje díky zoomu a dobrému ostření, ale na analogu to asi nepude :) nevadí :)

Protože do školy nic není (divné, velmi divné) a venku hnusně jsem se rozhodla sestříhat konečne krátky film z mých lomotek. Jak se povedl posuďte sami. Soundtrack můj oblíbený z Pirátů :)


Jak na LOMO Dianu Mini

13. dubna 2011 v 17:31 | Dragowlin |  Lomografie
Už dlouhou dobu sleduji fórum na lomography.cz/sk. Úplné haldy dotazů jsou od zmatených nováčků, kteří nikdy nedrželiv ruce analogový foťák a netuší co a jak. Po více jak roce a půl mám již nějaké ty zkušenosti, nastudováno a i pár triků jak si život s Diankou ještě rozveselit.Pilot Pytlík s eroplánem

9. dubna 2011 v 18:55 | Dragowlin |  Tuš
Minulou středu jsme měli má já a spolužačka, skvělá výtvarnice, ve škole vernisáž našich obrázků. Umělkyně V. má větší část dlouhé chodby, protože většinu obrazů má velikosti A3. Já mám měnší, ale mé ilustrace jsou drobné, takže to nevadí.
Poprosili jsme holky ve třídě, jestli by něco neupekly. A jelikož máme nadšené a výborné pekařky sešlo se ve středu spoustu dobrot- Bramboráčky, koláč, řez, jednohubky, dort, cookies a čekokosová buchta(mé výroby :) ) Bylo to prostě DOKONALÉ :D. S V. jsme doufali, že alespoň kamrádi se přijdou podívat. Sme se spletly. Trochu :D. Do chodby se nahrnula snad půlka školy, ředitelka a profesoři. Bezva :) O snězení jídla nemusíme mít strach podotkla V. krčící se se mnou za spolužáky :)

Poté zazpíval náš kamarád krásnou písneň svým dokonalým hlasem (naše škola se chlubí 2 zpěváky Gabčou Gunčíkovou a Taďou), za což mu moc děkuju. Byla to krása. V naprostém tichu školy...
Nejlepší bylo, že ředitelka nám děkovala a děkovala (? :D ) prý že to skvěle vyšlo na tu návštěvu z Pražského Gymnázia (Ahá! :D)
Jedné profesorce se líbily moc mé myši :) Tak mě požádala pro svého manžela o jednu myš- Pilota. Takže jsem si dneska hrála :) Historické československé letadlo, pilotní stará čepice, kabátek, medaile a česká vlajka. Jsem vlastenec :D


Ssstín sssyčí sssnadná kořissst

8. dubna 2011 v 16:47 | Dragowlin |  Tuš
Moje drobná ilustrace do oživení na téma Stín.

"Ssss"

Klárka se znenadání trhnutím otočila. Potorně se rozhlédla po křivolaké cestě. Ale v uličce prosluněné zapadajícím sluncem byla jen ona a Žeryk. V truhlících právě začínaly kvést květiny a celou ulicí se nesla vůně jara. Přesto měla Klárka na okamžik pocit, jako kdyby jí něco svíralo a pronásledovalo. Něco jako dotěrná malá muška, kterou nejde chytit. Žeryka právě zaměstnávala jeho oblíbená lampa, takže stísněné myšlenky vytěsnila z hlavy a šla vesele dál.

"Ssss..." zasyčel si stín pro sebe. "

"Ssssnadná kořissst..."


Dopis

4. dubna 2011 v 19:26 | Dragowlin | 
Dnes přišly do schránky 3 dopisy. Ne jen takové ty letáky a slevách superhypermarektů, ani né z úřadů nebo z banky. Tři krásně čistě bílé obálky, jak čerstvě vyprané prádlo.Člověk si může v 21. století myslet, že dopisy už vůbec nepotřebuje, že ho nijak neovlivňují. Vždyť i ty výpisy z banky mu mohou chodit přece na email. Ale podle mě dopisy k nám patřily, patří a ještě nějakou dobu taky patřit budou.

V prvním dopise byla pozvánka na kontrolu do nemocnice. Člověk nikdy neví co se stane takže takový dopis ho nikdy moc nepotěší. Stejně jak návštěva zubaře.

Ve druhém dopise bylo parte. Co dokáže pár písmen a člověku je najednou tak těžko. Naše hodná 90-letá paní sousedka už je tam, kde je všem dobře.

Ve třetím dopise byly popsány droboulinkým škrabopisem, na který potřebuju lupu, archy papíru. Třetí byl od mého skvělého kamaráda. Tento dopis mě potěšil, rozesmál, pohladil po duši. A o tom jsem dneska chtěla psát.

Už jste si s někým někdy dopisovali? Já ano před dvěma lety a teď už čtvrt roku. A byly to jedny z těch báječných rozhodnutí, které člověk může udělat. Při návrhu, že zpřetrháme své kontakty na Facebooku a na icq a budeme si pouze dopisovat se kamarád rozesmál. Ale přistoupil na to.

Proč se vlastně rozesmál?
Vždyť co si pamatuju dopisy vždycky vyjadřovaly nějaké pouto mezi pisately (když pominu úředníky). V historii se lidé přece dorozumívali nejdříve pouze díky dopisům, později díky telegramům.

Kdysi nám říkala prof. češtiny, že dopis je oknem do duše. Jedině s ní musím souhlasit. Na chattu kde někteří tráví dlouhé hodiny si lidé dnes píšou někdy z nudy. Tlachají o ničem, místo toho aby byli spolu a povídali si naživo. Ale s člověkem, který je daleko si lze krásně psát.

Otázka mých kamarádů co v těch dopisech píšu mě zaskočila.
Co asi :) ?
Co se dělo, co mě zaujalo,jaké filmy jsem viděla, písničky slyšela, jaký mám postoj k doktorům, politické situaci v Libyi, Fukušimě...
Ale jinak mí přátelé mi spíš závidí a přejí, že je někdo ochotný něco tak "šíleného" v 21. století provozovat.

Na psaní dopisů je asi nejlepší ten pocit toho neskutečně natěšeného čekání co ten druhý odpoví. A když člověk jde odpoledne celý utahaný ze školy, nebo práce a vidí ve schránce své jméno, zapomene v mžiku na vše a dveře rozráží už s rozbalenou obálkou a nedočkavě čte a čte a úsměv mu přistane na tváři :) :)

A co Vy a Dopisy? Píšete? Psali jste? Když ne, tak proč? Je dopis prostředkem minulosti, nebo budoucnosti, kdy si lidé budou chtít odpočinout od necitlivé internetové komunikace?