Poprava vzdělání našeho ústavu

27. března 2011 v 19:58 | Dragowlin | 
Takto odvážně nazval postup naší školy můj drahý spolužák. A cože se děje?

Před nedávnem se začalo po našem ústavu šuškat, že naše škola se bude spojovat s jednou odbornou školou. Na tom by snad nic špatného nebylo - více studentů- víc peněz- větší výběr studentů, kteří se chtějí věnovat škole. Ale druhá "fáma" byla, že by se měl rušit osmiletej gympl?

___________________________________________
Bi - Mr.G: Miklíková, tadyta rostlina - durman, je halucinogenní, víte to? No víte, s Jirkou to ohryzáváte. no nedělejte že ne ...
Aďa: Ale pane profesore....
Mr.G: No vy si to možná už ani nepamatujete, to ste byla v rauši...
___________________________________________
Mr.G: Jirka můžete vytvořit s Lucií slovník nových pojmů. Leukolipidy. To nevím co je. Leuko znamená bílý, lipidy tuky. Takže bílý tuk. No to mohla rovnou napsat sádlo!
___________________________________________
Jagoš: Jakým způsobem skončil jeho život?
Vaca: Zemřel...
___________________________________________
Honza : A co v té době dělali Avaři?
Třídní: No... Avaři se asi museli... asi milovat
___________________________________________
Třídní: Das Sandspielhastenspiel im Sandspielhasten spielen mit dem Sandhastenspielzeung
___________________________________________
Lukáš smrká nahlas
Mr.G: Lukáši! Máte po cestě domů benzínku? Tam mají takové silné vysavače, tak to prosím zkuste, jo? Šak si to ucpete...
Toť pár ukázek co mi utkvělo v paměti z našich hodin :) A pozor! Nejsme tak blbí, jak se tady může zdát :)

(jen tak odbočkou: Viděli jste včera ten andělský výkon Petra Ševčíka? Pokud ne, tak se podívejte, já pořád říkám, že zpívá, jak anděl :) Sem si říkala, až budou plakáty v Bravu Girl/Bravu/Top Dívce, tak se snad odhodlám překousnout svou hrdost a koupím si tento "časopis" )

Když vyšlo najevo, že fámy vůbec žádné fámy nejsou a že se tak skutečně stane, tak jsme se začali bouřit. Tedy. Bouřit. Chtěli jsme odporovat v radě, v diskuzi mluvit se starostou... Ale naším zástupcům tříd bylo mile oznámeno, ať se opováží nesouhlasit, jinak bude zle. Bezva :D Ředitelka prý byla kapánek nepříjemná. No nevadí.

Spojování škol na papíře je obyvklá věc. Když chybí dvoum školám studenti, není co řešit. Ale na naši dost malou a prostorově velice omezenou školu by měla přijít další kopa lidí. Už takhle nemáme kuchyň kvůli prostoru a to hnusný jídlo musíme dovážet :D

Osmiletej gympl ale nedá spát nejen nám, ale i bývalým studentům, což jsou dospělí študovaní lidi :)Navíc, u nás funguje víc než dobře. Máme vynikající výsledky atd. atd...

Chudák naše ředitelka :P :D Kdyby nesouhlasila vyrazí ji kraj z postu. Když souhlasit bude, nedomluví se s kantory (zásadně nesouhlasí se sloučením) ani s žáky :)

Další věc je, že náš ústav je poměrně tvrdej. Ne nejtvrdši, ale benevolentni rozhodně není. Nějak si dobře neumím představit, jak bude říďa chtít, aby studenti, co se dosud učili zcela uplně jiné učivo a krapet jinak, aby obstáli u našich "milých, něžných, příjemných a mladých" profesorů :D
Znáte ten vtip?:
Učitel nařídí žákům aby se naučili telefonní seznam.
Studenti z učiliště : To nejde !
Gymplák: Dokdy? :)
Asi tak.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stranger-girl stranger-girl | Web | 27. března 2011 v 20:15 | Reagovat

Pěkné hlášky :D
A ten vtip znám... bohužel mi to často nepřipadá jako vtip ale jako realita, obzvlášť teď, když se mám učit na maturu :D

2 Taya Taya | Web | 27. března 2011 v 20:21 | Reagovat

Ten vtip je výstižnej... sedí na nás dokonale.
Nás se měla tahle optimalizace školství týkat taky, naštěstí máme neuvěřitelně aktivní lidi, kteří se postarali o to, aby náš gympl jako jedinej v kraji přežil tohle běsnění... snad to taky nějak zvládnete :)

3 Dori Dori | 27. března 2011 v 20:22 | Reagovat

Jako bych četla o našem gymplíku. Ale fakt.
Náš gympl chtějí spojit s hospodářskou a lesnickou školou, takže my gympláci, budeme mít na vysvědčení razítko hospodářské školy. Super. Kromě toho, osmiletý studium chtějí zrušit a chtějí zavést naše gymnázium (co má víc jak půl století existenci!) pouze jako čtyřletý obor zmíněné SOŠ.
Super.
Na vysvědčení jsme protestovali v Liberci, účinek to mělo akorát ten, že vyhověli pouze druhé škole, co s námi byla.
A konečný verdikt má padnout 29. března, tak jsem zvědavá. Fakt to je "úžasné".

4 Mostecká Kačka Mostecká Kačka | Web | 27. března 2011 v 20:35 | Reagovat

To s tím vysavačem mě dostalo :D :D :D

5 Dragowlin Dragowlin | Web | 27. března 2011 v 20:40 | Reagovat

[3]:

[2]:

[1]: Všechny. Prostě já nechci mít na vysvědčení místo Gymnázium Ladislava Jaroše Gymnázium ladislava Jaroše a střední obchodní a podnikatelská škola :/

[4]: Náš biologář je vtipálek. Jen pro informaci ta Miklíková- tojsem já :) sedím v první lavici naproti katedře. Což je fakt superbombabezvacool.ha.

Hádala jsem se se spolužákem, kteří obsadili naši lavici,aby se zpakovli zpátky, ale nic nám to nepomohlo. Teď si utahuje stále ze mě :)

6 Bublinka Bublinka | Web | 27. března 2011 v 21:48 | Reagovat

Na střední jsem chodila na spojenou školu, naštěstí spojily dvě oborově svázané školy, tím se v některých oborech asi i zkvalitněla výuka a celý pozemky praktické výuky škole zůstaly, ale pamatuju si jakej byl mazec, když nám chtěli spojovat základku s nějakou jinou, tenkrát se to zažehnalo, ale asi dva roky po mým odchodu tu školu stejně spojili s jinou. U nás jsou dvě velké ZŠ asi 50m od sebe a úplně stejné, jen zrcadlově obrácené, a tak je spojili, na tu spodní chodí první stupeň a snad tam dali nějakej soukromej gympl a na horní chodí 2. stupeň. Ale asi je vážně málo dětí, my jsme byli v první 4 narvaný třídy a teď stěží otvírají 2.

7 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 28. března 2011 v 13:21 | Reagovat

v městě nedaleko od nás taky budou rušit osmiletej gympl (hořice) a taky se to tam lidem moc nelíbí. nechápu, proč to ale dělají. co vím, tak tam chodilo vždycky hodně lidí a o peníze snad taky takovou nouzi mít nemůžou...  ale do toho člověk nevidí.
ať se to u vás co nejdřív vyřeší
ps: super hlášky ;) já si je bohužel většinou nezapamatuju ;)

8 Dragowlin Dragowlin | Web | 28. března 2011 v 16:21 | Reagovat

My bychom si je taktéž nepamatovasli- myje hned zapisujeme :) Ale ty nejlepší přeci jen utkví v paměti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama