Březen 2011

Ovce v zeleném

29. března 2011 v 20:33 | Dragowlin |  Různé techniky
Při přehrabování serepetiček a korálků na Olomouckém trhu minulý rok jsem objevila dvě krásné ovečky. Hned jsem si usmyslela že z nichy vytvořím náušnice. To jo, ale to bych nesměla ty nakoupené korálky a ovce zaštrachat a ztratit je :) O víkendu byly znovuobjeveny a tentokrát už vytvořeny náušnice Z Ovcí, jara a slunce :)


V Zemplu: Vysvětlete zkratku "UTB" (souvislost s městem Zlín-Univerzita Tomáše Bati)..."United Tractors bussines"
_________________________________________
...pro schválení zákona musí být přítomno 114 senátorů....nebo 5/3 všech poslanců ...
_________________________________________
Honza : V ZO : Vypiš míšence : Eskymák, Ťaman, Rom
(Mestic, zambo, mulat)
_________________________________________
Hanz: Krym- koncentrační tábor v Rusku!
_________________________________________
SSSR- Svaz Soudruhů S Ruska

To jen k tomu co dokážeme vymyslet na tom našom ústavu...

Tuarég

28. března 2011 v 18:50 | Dragowlin |  Tuš
Tuarég se otočil ke svému zvířeti.

"Tak co myslíš můj milovaný Rághu? Nepoznají mě v těch mužských šatech?"
Velbloud se podíval na jeho milovanou Fátimu a zavrtěl hlavou."Bojím se" zašeptala.
Rágh naklonil hlavu a podíval se Fátimě do očí, jako by říkal: "Já tě ochráním."

Fátima se odvrátila a zadívala se do poště. Slunce zapadalo a písek se na obzoru třpytil, jako hejno vzlétajících plameňáků.
Jméno Fátima je z mojí nejmilovanější knihy Alchymista

Ilustrace na téma měsíce- Krajina


Díky za všechny komentáře posledních dní! :)
Včera v Superstar byly holky podle mého očekávání horší. Pár jich zpívá skvěle, ale zbytek... Za holky osobně fandím Gabriele Gunčíkové a nejen proto, že je z naší školy, ale pro to, jaký má správný rockerský hlas. Ale včera u medailonku jsem se řehtala. Kluci dělali hovadiny jako obyvkle a záběry na naší růžovou školu (ráno přechází barva spíš do béžovo hněda :D )a úžasné skříňky ve sklepě... :D

A tato Lomotka je z Cambridge z jednoho velmi časného nedělního trhu :)


Poprava vzdělání našeho ústavu

27. března 2011 v 19:58 | Dragowlin | 
Takto odvážně nazval postup naší školy můj drahý spolužák. A cože se děje?

Před nedávnem se začalo po našem ústavu šuškat, že naše škola se bude spojovat s jednou odbornou školou. Na tom by snad nic špatného nebylo - více studentů- víc peněz- větší výběr studentů, kteří se chtějí věnovat škole. Ale druhá "fáma" byla, že by se měl rušit osmiletej gympl?

Deštníková dáma v modrém z Oxfordu

26. března 2011 v 19:40 | Dragowlin |  Tuš
Zdravím!
Jako obvykle jsem přes týden nic nestíhala. Tento týden tuplem. Byla jsem uplně mimo... Ale mé srdeční pochody vám vypisovat nebudu, protože je nechápu.

Abych se nějak rozptýlila, tak jsem ráno čapla korálky, kleště a dala se do náušnic. Inspirovali mě dve ovce-přívěsky, které mi připomínají Irsko a jaro... Poté co jsem korálkování odsunula na bok mého "psacího" stolu (míň častou činnost tam snad nedělám) jsem popadla tuš a začala si hrát :) Vytvořila se dáma se slunečním deštníkem (je podmrakem), která se uvelebila na trávníku někde v Oxfordu. Vzniká taky malý obrázek Tuaréga, pouště a jeho dvojhrbého přítele.A toto můj stůl. Krásně chaotickej. Vím. Ale mě se v tom chaosu korálků a různých drobností vytváří šperky nejlépe. A co tuš? Všechny tyto věci se odsunou ke krajům a hurá na tuš! (před odsunutím se zavřou kinofilmové rabičky, aby se rokajl nerozsypal... blbě se pak sbírá :)

Lavičky tatranek a hvězd

21. března 2011 v 17:29 | Dragowlin |  Lomografie
Zdravim!
dlouho jsem nepřidala žádnou lomotku. Poctivě fotim a fotim, ale je to trochu jiné, jak digitál, kapánek pomalejší :)
Zrovna předevčírem jsem fotila na LC-A ten superměsíc. Tak jsem zvědavá, co z toho vyleze.

Po čtrnácti dnech plných filmů, lenošení a vstávání v 10 jsem byla násilně vzbuzena v 6:00 bodíkem, nedobrovolně zatažena do toho našeho ústavu, nadšeně přivítána kamarády (kteří mi taktéž chyběli), láskyplně uvítána přítelem, nekompromisně znechucena učitěli z testů co psali, píšem a budem psát... :P

Slovo dne: Nekulturní tatranka- určitě to znáte- drobky všude kam se podíváte...

Jsem zatačena do Superstar. Uchycena. Přichycena. Přitáhnuta. Přilepena. Nadšena. Jsem divná, komerčnost nepodporuju... Většinou :)
Fakt! Letos mě uchvátil jak výběr poroty (svižná, vtipná, tvrdá), Mareš- skvělej, vtipnej takovej, jakého si ho pamatuju a nakonec i samotní semifinalisté! Jak holky(z naší školy, je zástupkyně Gabriela Gunčíková - zpívá moc krásně, je milá, nadšená bych z ní byla i kdyby od nás nebyla :) z kluků můj favorit je Petr Ševčík. Byl můj minulý rok, dokud nevypadl, ale tento rok! Yeah!

Moje lomotka V ljublani krásných laviček :)


Jahody a Petruška

10. března 2011 v 14:54 | Dragowlin |  Tuš
Zdravím!

Od pondělka ležím v posteli v horečkách a sleduju filmy :) Měla jsem pár minut a dodělala jsem poslední úpravy mé další myšky tentokrát inspirované mou mamkou, jmenovanou Petruškou, která si vychutnávala první červené jahůdky roku.

O víkendu jsem byla v Brně řešit za kamarády šifru Sendvič. Bylo to vážně skvělí. Už kvůli té legraci to musíme příští rok zopakovat zase :)


Myška Verča s pampeliškou

3. března 2011 v 18:45 | Dragowlin |  Tuš
Zdravím!

Týden plný spěchu, učení a čtení všch knih Harryho Pottera. Musím vám teda říct, číst všech sedm dílů vždycky od osmi večer do půlnoci během 8 dnů, nechá na člověku stopy. A to PATRNÉ :D O nevyspalosti mluvit nebudu, to zná každý, ale já při pročítání poznámek do společenských věd, jsem si nemohla za nic na světě vzpomenou co je to zkratka NKÚ. Jediný co mě napadlo (četla jsem HP a fénixův řád) že je to Náležitá kouzelnická úroveň. Nebo včera při písemce v biologii jsem se nemohla rozpomenout na rostlinu s chůdovitými kořeny- Mangrovu. Já napsala MANDRAGORU. Fakt tohle bych neměla dělat často :)

Vysloužil jsem si novou přezdívku- Umpalumpa.. K tomu všemu zmatený umpalumpa. Proč? Většinu času nevím, co je za den, za hodinu (nenosím hodinky, mobil je 99,99% vybitý), měsíc nejčastěji vím :) Taky se neustále v hodinách ptám kamarádky, v kolik zvoní (nejsem schopná si to za 11 let školní docházky zapamatovat) a rozvrh je nad mé síly :)

Zítra jdu se třídou slavit 18 mých dvou spolužaček :) (obě jsou nejstarší ve třídě) tak jsem odpoledne balila jejich drobné dárky :) Jedné z nich, mé dobré přítelkyni jsem nakreslila Severuse Snapa. Jelikož je stejný nadšenec do Harryho, jak já, tak doufám, že se jí bude líbit :)

Nedávno kreslená ilustrace(tehdy krásně sluníčko prosvítalo za mraky)


(ano inspirované mou nejmilovanější sestřičkou Lady Dog) která se sluní a hraje si s pampeliškou :)