Valašské Keškobranní

29. prosince 2010 v 13:21 | Dragowlin |  Nejlepší keše
18 hodin v lesích.
Ušlo se 50 km.
Beskydy.
Event. 

Sepsání zážitků, jak se lovil Valašský Klobouk


geoart.blog.cz

 Jako tým jsme se neznali. Stonefish, Interkam, Damian.cz a já, berusenka. Proto jsem byla překvapená, jak příjemná skupina lidí se sešla v 24:00 na jednom z Hostýnských kopců-Troják. Čekal nás závod, čítající 45 keší, trvající od 00:00 do 18:00.


Stonefish- z nás nejzkušenější vlastnící GPS, dobrodru, který prokázal, že dokáže vylézt na cokoliv kamkoliv

Interkam- Skvělá holka, bez které bych to vzdala, protože vidět naše kluky 50 m před náma bleskovou rychlostí šplhat do kopce je unavující :)

Damian.cz- náš úžasný řidič, který jel kam až to šlo i za cenu auta i nás.


Na místo Trojáku jsem přijela v 11. Byl červnovnový pátek, ve škole samý testy, takže únava padala. Ale přede mnou ještě nejmíň 18 hodin vzhůru, takže jsem jen postavila stan a na chvíli usnula. Až těsně před zahájením přijeli ostatní, kvůli zdržení.
Pořadatelé nám řekli pár informací, dali papírovou mapu čehosi, seznam keší a bye bye. Super.

Neví někdo co to je za místa?
Před jsme netušili co to jsou za místa, nikdo z nás není odsud. Tak jsme vyrazili prostě jen k nejbližší keši a 30 km od Trojáku. Výprava byla počata.

Na místě jsme byli první, nikdo se tomu nedivil, jeli jsme jak šílenci. Před náma valašská louka, ohradníky, spící krávy, měsíc a bahno. Bahno bylo všude protože dva měsíce pršelo. Jak jsme viděli na GPS keš měla být u vrcholu kopce a další keše na dalším a dalším. Auto jsme nechali dole a začali se brodit tou hnědou břečkou(já to měla sem tam i po lýtka.  Doplazili jsme se nahoru, keš našli-Hurá! ale neměli čím zalogovat. Nikdo neměl propisku ani tužku. Jen stonefish měl své razítko, ale museli jsme být podepsaní, jako tým-šnekboti. Tak jsme vzali větvičku. Namočili do té razítkové červené barvy - S, háček, n, e, k, b, o,... Po logu jsme se rozhodli že k další keši půjdeme pěšky a že Damian tam dojede autem.

Krása. Měsíc svítí, krávy bučí a my sti to hrneme středem louky za ohradníky, jinama to nejde.
Odtud asi vzniká krásný zápis do Guinessovy knihy rekordů- jak rychle skočíš přes ohradník? Nikdo z nás se nechtěl potkat s krávou. V noci ne. Tak jsme chodili sem a tam, přešli potok, silnici, les, zpátky, les, louku, nějaký ohradník. Za 5 km jsme zjistili že jdem asi špatně. ASI...


Po hodinovém hledání jakéhokoliv záchytného bodu jsme dorazili na silnici. Jasně... Damian jede, čekal na náš rozkaz. Ploužíme se tmou, aby se baterky nevybili hned na začátku. Je kosa a my jsme mokří až po hrudník od rosy. Potkáváme se s Damianem pod kopcem s keší. Krásně se dá dojet autem. Grr.

Další 2 keše přejíždíme autem. K jedné keši v kopci nejdu- mám čas na spánek. Ale v autě je zima, jak v noci, já celá mokrá, tak semoc nevyspím. Za hoďku přijdou, že odlovili 2, ale jsou mrtví. Chvíli odpočinek, kafe. Odjíždíme. Kdosi chce dopít to kafe, ale kde je? Na stěše se krásně zchladilo :)

Přijíždíme do chatové vísky. Bloudíme kolem domků a zahrad a naprosto netušíme kam jedeme.
Tehdy pořizui beskydskou ranní lomotku-Lomotka. Plánujeme pochod asi po 13 keších pěšky. Tehdy zůstává v autě Stonefish spát. My vyrážíme směrem nesměrem cestou necestou rovnou za nosem. Je krásné ráno a jde se zvesela.

Po cestě potkáváme tým Přesmrtvoly a chvíli se s nimi předháníme. Celou cestu šlapeme do kopce. Po dvou a půl hodině dorážíme na Kohůtku. Nenapadlo nás, že ta tečka je Kohůtka. bychom asi vyjeli nahoru a šli pěšky z kopce. Nejspíš bychom si ušetřili hodiny času. V okolí nás Klobůk tahá po nejvyšších místech. Nahoru dolů. 961m.n.m. 800m.n.m. 916m.n.m... :)

Dostavují se trochu jednodušší keše- stačí vylézat jen na stromy, šplhat kopec mezi ostružinami apd. :)

K večeru vyjíždíme pořádný kopec, auto na srázu, ale náš šofér řídí dál. Nahoře jdeme ještě 20 minut. Já s interkam jdeme svižnou chůzí, kluci běží :P Kde na to tehdy brali síly, netuším.

Vracíme se, hledáme jednu z posledních keší. Skáčeme do auta a rychle se vracíme na Troják, jinak bychom dostali penalizaci.  :)

Byli jsme tuším 9 z 16 týmů což je na nezkušenýa nový tým mladých lidí, s jednou GPS, jedním autem a věkovým průměrem 19,5 skvělé :) (před námi byli ostřílení geocacheři - přesmrtvoly,...) 

Bylo to skvělé, užili jsme si zážitků, že ani na desítky článků by to nevystačilo :) Díky Šnekboti :D

PS: A proč šnekboti? Anagram prvních pár písmen v přezdívkách :)  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 29. prosince 2010 v 16:23 | Reagovat

:-D To mi připomíná náš šílený výlet pro FTF :-D Přijeli jsme po víc než 17 hodinách z krutého výletu, unavení jak psi, a já jen, že zaloguju keš, co jsme našli... Mrknu na výpis keší v okolí a je tam jedna nová... UAAA!!! Napíšu kamarádovi z vedlejšího pokoje, že ji ještě nikdo nevzal, a že máme šanci na FTF. Odpověď? "Za pět minut před dveřma, jo?" :-D A tak jsme někdy ve 2:30 vyšli z kolejí a v 9:00 se vrátili. A to do toho započítej ještě jednu hodinu, protože se měnil čas ;-). Ale byl to nejlepší odlov vůbec... :-) Ach, ráda na to vzpomínám!!

2 Radka Radka | Web | 29. prosince 2010 v 16:23 | Reagovat

Jej, ale ještě jsem zapoměla dodat, že klobouk jsme celý neposbírali, nestihli jsme asi 4 keše, ale co už...

3 Wraithomilka Nass Wraithomilka Nass | Web | 29. prosince 2010 v 16:52 | Reagovat

Já bych na Geocaching (nebo jak se to píše :-D) neměla nervy.... Ale přijde mi to jako zajímavé trávení volného času.... :-)

4 Cracatit Cracatit | Web | 31. prosince 2010 v 16:13 | Reagovat

Fakt super výlet, jak ho tu popisuješ, tohle je pěkný kraj, za Trojákem bydlí jedna moje prateta, tak to tam kapku znám, ale pěkně jste si mákli, škoda, že jste neskákali přes ten ohradník, třeba byste se s kravkama pěkně proběhli po louce. :-) :) Dobře jsem si početl, tak hlavně, že tě to baví, takové výlety, já bych to asi fyzicky nedával, tak to jen občas čtu... Těším se, až tu zas takhle popíšeš nějaký logování po hledání nějaké dobře položené keše.

5 Dragowlin Dragowlin | Web | 31. prosince 2010 v 17:40 | Reagovat

[4]: Omyl Cracatite, my přes ty ohradníky skákali a pořád :D Ke krávám z pět, k volům, zpět :D

6 weselka weselka | 24. ledna 2011 v 15:33 | Reagovat

No hlavně, že jste si to užili... Příště to chce více plánovat a nedivočit, ale i tak supr výkon. :-D

7 johanka-k johanka-k | Web | 10. března 2011 v 16:29 | Reagovat

Úžasné.Já též hraji "geokešing".Maminka je,ale ještě VĚTŠÍ blázen než já,to by si teda užila...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama