Září 2010

Ručně šitá medvědice Perla Meruňková

25. září 2010 v 19:00 | Dragowlin |  Posteloví huňáči
Už dva týdny rozdělaný medvěd dosáhl finále. Je to krásná mevědice, přítelkyně mého Klíčenkovíluse Bíluse. Medvědice je o trochu menší a má zvětšené tlapky- po vyšití korálků :)
Je z příjemného sytě oranžového plyše, takže vypadá, jako děvče :) Nakonec jsem ji vyrobila z korálků použitých na tlapkách ozdobu do "chlupů" na hlavě :) - velkou květinu s plátky z korálků :)
Představuji Perlu Meruňkovou,
šikovnou medvědici,
celou oranžovou,
velkou parádnici
korálky pošitou
Miluje plesy, právě posekanou trávu, prosluněné večery a Klíčenkovíluse :)
Ručně šitý medvěd medvědice

Knihy jsou pro život a život je pro knihy

24. září 2010 v 19:45 | Dragowlin |  Já a zažloutlý stánky
Knihy

Pár kusů papírů svázaných k sobě.
Celé je to zapláclé jakousi černou barvou,
s jakousi prapodivnou hatmatilkou,
které rozumný člověk nerozumí.
Celé je to svázané do jakéhosi tvrdého papíru,
někdy tak zničeného že se ho jeden bojí dotknout.
Někdy jsou uvnitř pokapané, ušmudlané a potrhané,
jak vášnivý čtenář nemůže ani pro jídlo přestat číst.

geoart.blog.cz


  

Tak přesně toto miluji. Každé slovo, větu, stránku hltám jak žíznivý kůň po dostizích.
   Tedy pokud je co číst, a pokud je to dobré, že...
Mé nejzamilovanější knihy a edice:

Spící s rybkama

18. září 2010 v 20:20 | Dragowlin |  Akvarel
Nejdříve byl nápad, pak přišly ryby a nakonec voda.
Nápad bylo dítě v peřinách.
Ryby byly pruhované
A voda byla modrá

Spící děvče ryby
Ilustraci mám hotovou už od minulého pondělí, ale neměla jsem sílu to sem dát.
Dnes jsem jen uklízela, a jak řekl jeden muž: Se učit se učit se učit- celá výplň dne.
Tento týden jsem dokončila dalšího medvěda. Nebo dokončila... došila, teď už třetí den našívám korálky, a vymyšlím stylizaci :) Dohromady tak 30 hodin, takže tak jedině sběratelský :)

Přes práh do zahrady

14. září 2010 v 16:12 | Dragowlin |  Lomografie
Při toulkách Cambridge o volných hodinách mezi aktivitami, učením a jídlem jsem uchvácená prohledávala město.
Ostatní chodili po nákupech(ono když má člověk 600 liber tak co s tím že?...) a já šmejdila v uličkách ulicích a pidizahrádkách. Při jedné takové průzkumné cestě jsem navštívila kostel.

7 hodin ráno, v ulicích nikde nikdo a tady v tom ponurém světě zněly varhany. Fascinovaně jsem poslouchala a ani se nehnula, protože jsem si nebyla vůbec jistá, žeje otevřeno. Po pár minutách jsem co nejtišeji vycouvala a při couvání jsem vyfotila lomem výhled na předzahrádku.

Naproti předzahrádce byl velmi útulný krámek s starými knihami. Musela jsem si přivézt dárek(sama pro sebe) a toto místo získala kniha Večer tříkrálový od Shakespeara. Staré vydání (100 let? myslim) v angličtině. Nádhera to byl můj sen :D

Kostel dveře výhled

Čas je přítel, či nepřítel?

14. září 2010 v 13:04 | Dragowlin |  Akvarel
Zdravím!
V minulém článku jsem se zmiňovala o novém nápadu na téma Nezvaný host.

Čas

Někdo ho bere, jako součást života, užívá si ho, prožívá, ničeho nelituje.
Ale někteří se mu ze všech sil brání. Tolik se bojí času, že život nežijí, jen přežívají.

Má ilustrace má dva póly. Mládí a stáří. Oba protiklady mají své výhody i nevýhody. Je jen na nás, zda se budeme bát jen nevýhod, nebo těšit z těch příjemných maličkostí.

čas ženy mládí stáří

Blechy vládnou světu !

10. září 2010 v 18:41 | Dragowlin |  Akvarel
Tento nápad přišel hned po přečtení nového tématu měsíce v projektu ilustrace- Nezvaný host. Pro psa jsou to blechy ne? :)

Měla jsem desítky skic, ale stejně vnikl z toho jen lehké barvy a změť chlupů. Není to nijak výrazné a protože se mi v hlavě tvoří nová ilustrace ani to zatím nepošlu do galerie. co když to bede lepší? :) Doufám, že v tom toho psa poznáte... :D A ty černé fleky tam co drží transparent- to jsou prosím BLECHY :)

Pes blechy

Konečně je víkend a já budu s taťkou slavit narozky. Nic velkolepého, možná zajdem do restaurace a to bude vše, protože můj dírek byl ten jazykový kurz v Anglii.

Volejbal včera dopadl nad očekávání, ale - hra s dospělými kteří se znají 20 let... a mají zítra hrát turnaj... no byli nervózní :D Asi jsem jim to dost kazila, ale když vyskočí 150 kilový chlap a dá podání vrchem- to přece nemůžu vzít prstama že? ... I tak mám omlácené všechyn strany ruky kde to jde :)

Hvězda Světěl

9. září 2010 v 16:48 | Dragowlin |  Lomografie
Prívjet!

Na toto slovo si vzpomenu vždycky při pohledu na tuto Lomofotku. Teoreticky by mělo jít o anglické slovo, ale jak starší ročníky, nebo ruštináři vědí- českozkomolenina od ruského pozdravu. Právě tady, v katedrále v ELY jsem poznala nejlepší přátele(cizojazyčné) z Anglie.

ELY cathedral

Lomotfotka představuje strop této krásné katedrály. Venku hnusně až hanba, ale tady bylo krásně teplo a přes barevné malované vitráže i příjemné tlumenné barevné světlo. Strop mě uchvacuje v katedrálách pravidelně, ale tady jsem měla příhodné podmínky- našla jsem kámen, který byl přesně uprostřed pod hvězdou. položila jsem dianu na kámen, nastavila na neomezenou expozici(páč i přes barevnou záři, žádné světlo na opalování tam nebylo, spíš tma) a pár sekund držela spoušť snažíc se, abych foťákem nepohla. Což se podařilo, ale mé vlasy(kterých jsem si všimla až na 5. prohlédnutí) zachyceny byly.. aspoň že splývají:)


Dnes jdu poprvé do nového kroužku volejbalu, tak se docela těším. Jen kvůli nedostatku peněz, času i energie jsem přestala chodit do zušky. Stejně kreslím furt doma :)

Když matematici jedou na soustředění, aneb matamatika až do zblbnutí

7. září 2010 v 20:17 | Dragowlin | 
Ke konci roku do školy přišla nabídka na matematický seminář kamsi do Jeseníků. To by bylo faj, pryč ze školy, potkat nové lidi, pryč ze školy, na čerstvým vzduchu :)
Celý článek pod perexem

Celulární stroje blikají

Matematik

Kolej, voda a loď- Cambridges´s zátiší

5. září 2010 v 18:59 | Dragowlin |  Lomografie
V Cambridge je krásná široká a hodně líná řeka Cam. Po té se celá staletí vozí lidé v loďkách, lodičkách a člunech. Tomuto "sportu" se říká punting a já ho měla možnost zkusit.
Pocit příjemný, jen ovladatelnost pro nás (žádný dospělý s námi nebyl, ani žádný instruktor) téměř žádná. Tak jsme naráželi ode zdi ke zdi a hradili ostatním zkušeným puntingmanům vykonávat jejich práci :D
Ale sranda byla, když jeden z mých známých do té vody spadl( lodička se ovládá, asi jako v benátkách- tedy zezadu postrkováním tyče). Celý od hnusného bahna a řas se vyškrábal zpět. To byla teprve sranda!
Ale přiznávám, kdo by nechtěl stávit hodinku v 6 členném týmu s 1 španělkou a 4 krásnými španěly? (och) Samozřejmě sem nerozuměla ani slovo :D
Tato LOMOtka je jedna z těch "povedených". Pěkně vybarvená, nemázlá(né tak moc, jak sem myslela že bude) a zachycuje můj zamilovaný pohled na King´s College a jeho kapli (tedy královskou kolej a kapli- velice známé)
Bylo strašně krásné podjíždět pod slavnými mosty (Matematický,...) a kolem jabloňových sadů a zahrad, kde se zrodila Newtonov zákon o gravitaci(newton tady studoval)

"Jestliže jsem dohlédl dále, bylo to proto, že jsem stál na ramenech Velikánů."
(Isac Newton)
Cambridge Kingś College

Dort a myši mají pré, aneb život je oslava

4. září 2010 v 20:01 | Dragowlin |  Akvarel
Když se sejdou dvě oslavy najednou, člověk je šťastný a pořádně slaví. Mě se každý rok sejde svátek i narozeniny v týž týden. Ale tento rok neslavím nejen to , je to ho trochu více :)
Můj blog slaví 1. rok- sama se tomu divím, že jsem vydržela:) Díky němu prostě jednou za čas musím něco zvýtvarničit, aby to tady nehnilo vestoje.
Na svém Geocachingovém účtu slavím 2. rok hledání- což je ještě zajímavější, že ani po tak dlouhé době mě to nepřestalo bavit bez GPS a stále jsem si ji nepořídila :)
V Cambridge jsem slavila 200. kešku (taď už přibližně 230) :)
Slavím půlroční LOMOvání
Jak už jsem se zmínila 9.9 budu mít narozky - SwEeeTtTtTTT SeVEnTteeN MucK :* :D
(omlouvám se, ale divňousky prostě psát neumím)
A ve čtvrtek jsem měla svátek :D

Vždyť ten lidský život je hra kostkami: když nepadne ti, čeho bylo zapotřebí, tož naprav uměním, co padlo náhodou.
(Publius Terentius Afer)
(citaty.cz)

myš dortLomovzpomínka z Cambridge

1. září 2010 v 18:51 | Dragowlin |  Lomografie
Z Cambridge mám celý film. Pěkně barevný, kde je hodně červené, modré, zelené :)
Dnes na první školní den(který se velice s podivem povedl více, než sem očekávala :) jsem sem chtěla vložit pěkně veselou vzpomínkovou.

Je to letmý pohled v ELY( blízké městečko s katedrálou) na krásný žlutý vozíček s květinami :)
Lomo
Dnes jsem urvala místo trochu blíž katedře(minulý rok uplně poslední lavice(tedy 6) a mými 5,5 dioptriemi. fakt prdel.Úplný prd jsem vuiděla) Sedím s nejlepší kamarádkou, za bezva dvojkou mých přátel. Už se těším na naše herní orgie o volných hodinách(Poker, Bang!, Osadníci, Agricola, Citadela).