Červenec 2010

Kuželka Pruhovatice

31. července 2010 v 13:57 | Dragowlin |  Různé techniky
Zdarec!

Tato "kuželka" je mou půlroční prací ve výtvarce(půlroční proto, že jsem si dost hrála a taky dost chyběla :) ) Je to socha asi +- 30 sm vysoká (bez podstavce a bez toho drátu). Po dlouhém šmirglování a upravování sádry jsem ji nakonec pěkně pomalovala. Ne sice bláznivě, jak by taky šlo, ale spíš " deignově" :)

Taky všem díky za vaší včerejší krásné komentáře :) jste trhli rekord :D

PS: Ty soustředné elipsy sou pravidelné. Z tohohle úhlu sice ne, ale jsou pěně rovné a čisté... Achich :D

PPS: Kuželka bude sloužit k pověšení náramků náušnic a jiných třpytících se drobností :)

geoart.blog.cz

Náramek z potopeného Titanicu

30. července 2010 v 16:39 | Dragowlin |  Různé techniky
Této velice rozšířené technice se říká Ketlování. Jde o to, navléct korálek(nebo dva podle velikosti) na kousek drátu (nejlépe koupený přímo kousek s očkem) s očkem , nakonci to pěkně začistit a připevnit klešťičkami k náramku, nebo řtízku, popřípadě náušnici. O názvu techniky jsem neměla ani potuchy, ale takové ty hrkací cingrlátka mě vždycky bavily... :D Zas to vypadá velmi jednoduše, ale tentokrát to jednoduché JE :D Jen těch hodin... :D A bolest za krkem(na což sem si zvykla - od čtení a dělání různých hovadin, při kterých si s mými 5 dioptriemi kazím oči :D)

PS: Celý den se můžete ptát na jakékoliv otázky ohledně mne, co vás napadnou.. :D
(začínám objevovat kouzlo perexxů :D) zbytek pod perexem (překvapivě...
geoart.blog.cz

Otázky šťouralové?

30. července 2010 v 13:09 | Dragowlin | 
Už dlouho mám v rozepsaných pár článků. Od geocachingu, přes články o zajímavostech v umění až k různé směsici.
Někdy před 3 měsícy mě napadlo, že byste se mohli na mou osobu zeptat na cokoliv, a já bych vám popravdě odpověděla.
Taky bych vás chtěla ujistit, že NEBUDU natáčet video, jak už mnohým známá blogerka. (a příště prosím bez toho moravského dialektu...:) )
geoart.blog.cz

Kaligrafiing

29. července 2010 v 12:19 | Dragowlin |  Různé techniky
Čaute!
Když jsme nedaleko mé rezidence v Cambridge objevila art shop nedonutila jsem se sem nezajít (jsem se sem...divné uskupení). Úžasné akvarelové, kaligrafické, ruční bloky papírů, o kterých se nám může v Česku leda tak zdát, barvy, tuše, tužky...ach.

Hned bych to tam vykoupila !

Nakonec z důvodu nouzy takových těk divných L - (pro neznalce měn Liber) jsem koupila jen dvě tužky- stejné jak z Francie- Conté Paris, malý bloček s tvrdými papíry-ze kterého budou všechny skicy, a dvě špičky do nástavce(ten je z česka z papíráku za 10 Kč) na Kaligrafii- byli neuvěřitelně levné u nás k sehnání tak 1 za 100 přinejlepším. Tam asi 0.75 Liber! :D

Hned jsem to po návratu zkoušela, a po pár hodinách práce mám jakýs takýs první pokus. Je to do nekonečna opakované to samé písmenko určité abecedy.

Nejdřív jsem překvapivě začala A, pak B a koucek C. Písmeno zopakuji +- 70X než se ho perfektně naučim. Vypadá to jako hrozná prča "v pohodě" ale aby jste drželi velikost, směr sklon a různé takové hovadiny musíte se soustředit a to docela dost :D

Pokračování pod perexem
geoart.blog.cz

Když hrabství von Tužka plave na vodě

28. července 2010 v 13:58 | Dragowlin |  Tužka
Zdarec!
Hrabství v Irsku jsou krásná. A toto obzvlášť. Leží v národním parku, obklopená zelenými loukami a horami. Jak kdyby jste se přenesli na Nový Zélend.

Stavba je postavena pár metrů od jezera a tak odraz v něm je zachycován na fotky, krasby a malby už léta letoucí.

Včera jsem dokreslila taťkovi obraz na narozky. Je to zvětšenina Pont du Raz. Taky jsem zkoušela nová kaligrafická pera(teda spíš jen špičky). Mážná sem hodím pár fotek kaligrafického písma- učbního. :)

Taky jsem přemýšlela, že to tady trochu překopu. Možná zveřejním celé jméno, trochu upravím rubriky... ale pokud na to najdu čas. Brigáda v Praze je neoficiálně potvrzena.

geoart.blog.cz

Modrá veselá fenka co fandí Španělům

27. července 2010 v 17:57 | Dragowlin |  Akvarel
Přesně tak bychj definovala mou kamarádku z Cambridge. Je neskutečně veselá, miluje modrou a je Španělka.
Když se hrál semifinálový zápas Španělsko X Německo ve fotbalu, tak španělská a německá skupina mezi sebou nemluvila(a to bylo v každé +- 70 lidí) když Španělsko vyhrálo začali se svými vlajkami, které vykoupili ve všech krámcích, kde je měli, pařit. A to né jako že zpívali, tančili atd.

Oni to vše prožívali !

geoart.blog.cz
Takže Nereo díky za skvělé dny.
:D Zpívali stále dokola Waka Waka od Shakiry, které DJ na diskotéce skvěle zremixoval, tančili na svou hymnu. Úžasné je bylo pozorovat, ale ještě lepší se k nim přidat!
Po zápasu najednou se brány skupin otevřely a zas němci i španělé byli přátelé :D

Skica Mohérových útesů

27. července 2010 v 13:14 | Dragowlin |  Tužka
Hi everybody!
Po dlouhé době mám čas nějak zakončit moje nicnedělání na blogu. Jak už jste si mohli z předchozích článků všimnout byla jsem nejdříve v Anglii a pak na poznávacím zájezdu po Irsku. Odevšad mám mraky skic, krezeb a sem tam i namalovaných "pohledů".

Toto je první ze skic. NA mohérových útesech nejdříve pršelo, pak stoupla mlha a bylo na pár minut hezky. Tak jsme se opřela o jakýsi žulový kameň a cosi nakreslila.

Nejlepší bylo že jsem si ani nemusela kupovat pohledy. Většinu míst mám zachycených :)

geoart.blog.cz

Teď budu dva týdny doma. Nebo spíš doma a vyjíždět za kamarády do Brna, Bystřice pod Hostýnem a Rožnova. A pak brigáda v Praze. Takže mám dva týdny stihnout :) : Zkusit Patschwork, Ušít irské taneční šaty, udělat nějaké náušnice a náramky, ušít starého "anglického" medvěda, nakreslit taťkovi narozeninový obraz, najít 200. kešku s přáteli a vyzkoušet má nová kaligrafická pera z Cambridge.
Uf.

Takže budu přidávat fotky, výrobky... máte se na co těšit.

Pes zelenocusžlutovílus pruhovaný

18. července 2010 v 18:38 | Dragowlin |  Akvarel

Pes zelenocusžlutovílus pruhovaný

Toť můj název pro plemeno tohoto významného psa. Krásně se vyjímá na tričku a na kolemdoucí štěká. Stále se usmívá a přitom slintá, že vám na boty padájí kapky slizu. Byl vyšlechtěn pro pobavení a úsměv od ucha k uchu(nebo jeho oblíznutí?)

Jak jste si po přečtení velmi nepravděpodobné řádek navrchu nevšimli nebo snad ano?Vrátila jsme se z Cambridge. Zas mám normální klávesnici a kopu obrázků k tomu. Ale zítra zas odjíždím do Irska, tak snad dopíšu tento článek ještě dnes :)

geoart.blog.cz

Jak jsém tak v Cambridgi měla necelou hodinku pro sebe internetu stihla jsme tak maximálně odepsat emaily rodině, protože ta hrozná anglická klávesnice (ale taky jezdící schody, záchody, elektrické zásuvky) komplikují vše :D Proto jsme stihla tak sotva napsat pár "sorry" řádek jako motto (velice příhodné).

Ale co sem se to mezitím nedočetla na sestřině blogu, to vám řeknu pěkný pecky :D takhle mě pomlouvat když ji to nemůžu veřejně oplatit :D