Červen 2010

Plavací kruh a myš nasoukaná v pruhovaným triku

29. června 2010 v 19:27 | Dragowlin |  Akvarel
Pocit že nemusíte na nic myslet, všechno učení a starosti pustit z hlavy určitě znáte. Je báječný pocit, jako lehnout si do čerstvě posekané trávy a nemyslet na to, že oblečení bude zelené :)

Právě pocit z nově nabitých PRÁZDNIN jsme se snažila vměstnat do tohoto obrázku. Má oblíbená myš a pruhy :D tentokrát v námořnickém kruhu.


geoart.blog.cz

Taky jsem si sepsala seznam, co vážne musím stuhnout o prázdninách:

- Zařídit si kompletně celý pokoj. Už se nemůžu dočkat, až budu poprvé vživotě usínat ve vlastním pokoji :D Celý hezky bílo-modrý, pruhovaný a ještě zamýšlímna jedné stěně noční město :D

- Zkusit graffity. Tato část nevím jestli se určo uskuteční, potřebovala bych někoho přemluvit. A kdyžtak- zůstanou jen na papíře

- Malovat. Painting. Drawing. Art. Skicovat. Črtat. Portrétovat. Tvořit. Umělecky se tvářit. Nosit hlavu v oblacích. Vykašlat se na povinosti. Vykašlat se na pravidla. Fotit. Lomographying. Kešovat.

- Poznat nové přátele

- Zajet za starými přáteli, i za těmi co jsme ještě nikdy neviděla( Brno, Jaroměřice, Rožnov)

A naplno si užít prázdnin


Divný mraky, skvrny a dva stromy

28. června 2010 v 18:41 | Dragowlin
Na tuto fotku jsem se při vyvolávání (stále ten samej film takže 1. vyvolávání) obzvlášť těšila. Na rusave, na vykácené mítině byly osamocené dva krásné stromy :)Hnaly se tmavé mraky, takže pěkná(teda alespoň pro mne) scéna, tak proč to nevyfotit že? :D

Při vyvolávání jsme ale zjistili, že ve fotolabu udělali někde soudruzi chybu a fotopapíry byly rok prošlé. To by ani nevadilo, jen se po uschnutí povrch jakokdyby "roztrhal" Ae zase zajímavé efekty to na některých fotkách vytvořilo, takže no problem :D

Dneska nám oznámili v tom našem růžovoučkém ústavu, že budem končit o den dřív, tudíš né ve středu, jak se plánovalo ale už? V ÚTERÝ ! *tančili jsme radostí :D*

Na co nesmím zapomenout- klíček od skříňky, jinak mě třídní milouš zabije. Nezapomenout omluvenku, nebo mě třídní milouš už zabitou uškvaří :) Nezapomenout! ÚSMĚV páč nám začíná co?

PRÁZDNINY!

rusava

Rezonující housle

28. června 2010 v 14:26 | Dragowlin |  Akvarel
Hudba.
Živá, vnímavá, něco dávající, zvučná, znějící, pamalá, rychlá, dunící

Takové bylo mé zadání ve škole.

Učitelka ve výtvarce si většinou dělá z nás prdel. Protože chtít po nás v dvouhodinovce, která je jednou za Halelujovskej rok, dělat barvama, tušema, pastala, akrylovkama a bůhvíjakýma jinýma"hovadinama" je blbost (nejsou má slova mě to víceméně nevadí, já si většinou mohu dělat co chci, nebo můžu předstírat že něco dělám, šak já ji to zas donesu z domu).

Nakonec to dopadlo jako obvykle a já to dělala celé doma(děsný užírání času dělat na zadání, pro školní "výstavku"...). Ale co alespoň nějaký odreagování bylo.

I když jsem to dala pod akvaralky je to zas tuš a barevné tuše. A3, cca 10 hodin, rok( dva zpátky takže 2008) tudíš nějaká tercie?
PS: ta zelená je divná, jak je vyfocená, je ve skutečnosti pěkně celisvá a olivová.

PPS: Najdete chybu? Neúmyslnou,ale jak jsme přetáhla čáru nešlo to vrátit zpět :)

geoart.blog.cz

Vesnická oranžová zbořenina po záplavách

27. června 2010 v 19:08 | Dragowlin |  Lomografie
Tato fotografie má zvláštní atmosféru. Takovou pochmurnou, protože všude kolem jsou záplavy, ale na opačnou stranu i příjemnou protože vždy se slunce skrývá za mraky a jednou vyleze :)

Celá tato dozlatova-oranžova pořízená fotka z Pravčic, je krásně podtržená tou plísní dole :)


11

Dívájící se do bíla

27. června 2010 v 16:57 | Dragowlin |  Tužka
Kresba z Olomouce ze setkání s keňany. Má kamarádka mi sedla obětí, kvůli jejím nádherným pruhovaným brýlím.

Začíná mne přepadat balící nálada :D Nějaké informace jsem si vytiskla, mapu vyhledala, keše vyřešila. A teď už nějaké to oblečení nasypu do kufru a pojede se :D Jo abych nezapoměla musím si vzít nutně! slovník(co bych žam bez něj dělalala? :D). V programu(je ale jen předčasný) je každý den učení(překvapivě) a odpoledne nějaké aktivity- bowling, plavání atd. TAkže doufám, že se neutopí, nezraním koulí a najdu si nové přátele :D

Dnes jsem asi  hodiny skenovala mé lomofotky. Bylo jich dost a skener máme pomalej... Ale nehraju si je sem, a i když budu v Cambridge, tak se pokusím něco přidávat :D

A co prázdniny? začaly už? Nebo jako my budete tvrdnout ve škole zas až do středy?

geoart.blog.czKdyž se domlouvá keňan s čechem

23. června 2010 v 17:37 | Dragowlin |  Tužka
Zdravím návštěvníci!

Jak už nadpis napovídá, setkala jsme se s lidmi, které část společnosti odsuzuje, zavrhuje... nenávidí. I dnes, když jsme o tom s mou kamarádkou mluvily ve škole, se nám smáli. Vážně nechápu a netuším proč byli někteří dnes takl zlí. Keňani jsou stejně lidi jako my, mnozí  z nás by se od nich mohli spoustu naučit. Něco o životě.

Jsme z Nairobi. Ze slumu

geoart.blog.cz

Vyprávěli nám, že pochází z Nairobi. Ze slumu. Všichni. Celá jejich parta, co sem přivezla na měsíční pobyt s hraním jejich oblíbeného sportu- fotbalu. Jak jsme tak poslouchali tu hluboce položenou angličtinu s přízvukem afričana, mluvícího také svahilsky. Položila jsme si sama sobě- Přežila bych vůbec den ve slumu? Týden? Dva? Tři? 

Za sebe bych řekla, že nejspíš ne. Ne že by šlo o majetek, že bych nevydržela bez PC, internetu a televize. Spíš bych neunesla tu bídu, co tam mají. Tu bezmocnost člověka...

Přesto všechno, byli všichni hrozně veselí, milí a komunikativní :D
Povídání o našich oblíbených zvířatech co jíme, byla velice zajímavá.

Do you like a chicken? Yes. And cow? Yes. And pog? What is the pog? Pog make: (chro chro..) Pig? :D Yes! But I dont like pig! (chro chro...) :D

K večeru, když jsme se přesunuli na Olomoucké náměstí, kde byl den Fotbal pro rozvoj(organizace která to celé pořádala) tak jsme si povídali, hráli hry... A potom jsem některé malovala. Byli naprosto přirození :DTakže všem díky, za tento krásný den!

Není důležité odkud jsi. Ale co chceš dokázat
(asi to už někdo řekl, ale jen mě to tak napadlo)

geoart.blog.cz

Bíložluté fleky v kapradí

21. června 2010 v 17:23 | Dragowlin |  Lomografie
Fotka pořízená kdesi v taťkově zahradě. Krásné kopretiny tehdá krásně nakvetly a já mohla celý den jen odpočívat v trávě. Tuto LOMOtku mám moc ráda, i když je mázlá, má divný žlutý fleky a je na ní moje pazourka, protože je taková...jarní? :D Svěží :D

JInak se začínám neskutečn ětěšit do Anglie. Na nový lidi, na nový zážitky... A stále chystám článek o Ťapulce :D a Geocachingovým pokračováním Keškobranní :D

Moc díky všem co mi dali hlasy v červnové soutěži, moc si toho vážím a už vymýšlím bláznivý potisk na triko.

Normálně naše třídní tika se šnekem se tak ujali, že jsem včera doobjednávala další 3 :D (pro mě velká radost :D)

geoart.blog.cz

Když zeleň je obloha a zem

19. června 2010 v 19:19 | Dragowlin |  Lomografie
Tak tato fotka je má citová :) Můj veleoblíbený pohled do zámecké zahrady a její aleje. Kdy se sbíhají stromy v nekonečnu...
Výhoda analogu je že můžete experimentovat. A já zkusila dvojexpozici protentokrát :D prostě jsem vyfotila zahradu, obrátila foťák vzhůru nohama a vyfotila znova na stejné políčko. Vylezlo z toho toto. A díky lidem ve fotolabu, kde pocákali již vyvolaný film něčím jiným(vývojkou?) tak jsou na mnoha fotkách takové krásné modré fleky(miluje fleky :D 8D)

Dnes asi padlu na náš měkkoučkej gauč naprosto, kompletně uplně celá vyřízená. Už teď se mi klíží oči a potřeba se jít osprchovat ej nutná. Jen musí počkat až zbytejk rodiny tuto činost vykoná(no jo řekli si dřív). Ale uklízení celého sklepení, debordelizace, odvez do sběrnýho dvoru, třídění do kontejnerů(kdyby byli od baráku díl, tak tam nepůjdu už nikdy, protože jít 23 do kontejnerů není normální) .

Ale pro pejska se musí i svět otočit. Tak jsme to celé vyklidili, vysmíčilu, vytřeli, ráno koupili nový pelech, krmivo, nějaký pamlsky, hračky... ale zas je Ťapka spokojená.

Segra moc děkuje za komentáře VERizy a verIZY a spoustě dalším!

Poslední blbý kec. Ten nadpis Když zeleň je obloha... Asi mě napadl asi ve smyslu jako:

A Julie je Slunce...

(Shakespeare, kdo neví, ať se stydí...)
geoart.blog.cz

Vera Lisa a její tajemný úsměv

18. června 2010 v 14:43 | Dragowlin |  Lomografie
Vera Lisa se tady tajemně usmívá pod zeleným listovím.

Velice rychle vyblejskutá fotka(teda nevyblejsknutá, protože nemám blesk, ale snad jednou až našetřím ho mít budu) v zámecké zahradě ve Vizovicích, těsně než jsme jeli do výroby slivovice(též naše třída nemohla uvěřit) R.Jelínka.

Takže zjišťuji že focení od "boku" je veliká zábava a na víc to přináší naprosto nečekané věci :D


Tady Verča je má spolužačka s velkým uměleckým talentem :D
geoart.blog.cz

Lomowall aneb jak jsem si hrála

17. června 2010 v 20:54 | Dragowlin |  Lomografie
LOMOWALL, nebo česky zeď z fotek loma(ano, ano nikdo neumí anglicky).

V Americe mají velmi levné vyvolávání a k tomu je i pár osob z bohatších poměrů. Díky tomu si můžou nechat vyvolat třeba i 8x stejnou fotku a vytvářet z nich na stěny poté mozaiky.
V lomoobchodech v NY, nebo v Londýně jsou polepené fotkami celé místnosti :D

Já si dnes svou vytvořila pod sklo na velikost A3, ale všechny fota mám jen 1 krát, takže mozaika, nebude, jen poskládáné do kompozice fotky)

Ale tato druhá, digitální - v té jsem se vyřádila. Nejspíš ji použiji jako pozadí na blog, až budu mít čas na grafické zvrhlé hrátky :D

geoart.blog.cz

Když bahnokaluž svítí

17. června 2010 v 17:14 | Dragowlin |  Lomografie
Zdarvím!
Kdyby jste náhodou chtěli nutně vědět odkud fotka je, tak je focená o záplavách v Pravčicích u mé babičky, kde jsme jako psychický podpořovač podporovali.

Když jsme navíjela film, tak jsem za dírku vložilakousek žluté vystřižené fólie, proto jsou všechny mé fotky nažloutlé (protentokrát :D)

Zajímavé je, že jsem fotila od pasu(alá zmáčkneš čudlík bez dívání se do hledáčku) a přesto je to krásně zaostřené(na poměry diany, že...:D)
geoart.blog.cz
Průšvih týdne: Stále jsme nepochopila princiop celulárních strojů(pokud jste nikdy neslyšeli, tak si to z tetičky wiki vygooglujte). Vím stále jednu věc, ale zato podstatnou- BLIKÁ TO(což není žádná novinka, je to první definice, co jsme slyšela :D)

Máme pejska! tedy fenečku :)

Má ségra o ní psala na blogu (blog) ale připravuju článek s fotkama o ní <3 :D Zlatíčko naše :D

Ve škole žádný div píšem stále písemky= 0 času na blog, nebo na výtvarku.

Zjistila jsme hroznou věc...(a velice překvapivou)  Příští rok budu už sextánka(pro neznalé druhák)...bože :D

Dost se začíná těšit do Cambridge, vclastně na celý prázdniny, měla by se sejít poprvé se Slajakem :D

Jak jsem hledala poklady 18 hodin v kuse (v jakýchsi Beskydech)

15. června 2010 v 19:18 | a k tomu ušla svůj žovotní rekord - 50 km v kuse
Když se před dvěma měsíci objevila na serveru geocaching.cz ikonka na 3. Valašské keškobraní, tak jsme si řekla že se tentokrát už musím zůčastnit.
Ale najednou sjme dostala nápad - napsat na fórum, jestli by taky někdo netoužil po tomto extémním závodu. HA!
Jeden blázen se ozval. A k tomu ještě chtěli jeho 2 kamarádi, tak jsme vytvořili tým. Z prvních písmen našich přezdívek vnikli ŠNEKBOTI Tady návrh na vlajku.

V páteční podvečer, kdy nastal zázrak- přestlo po měsíci pršet, jsem se zbalila a vyrazila na sraz na Toják(pro neznalé lyžařské centrum uprostřed hostýnských vrchů).
geoart.blog.cz

20:45- během 9 minut skládám stan, zjišťuji že to není žádný problém, jen ty tyčky se krapet zamotaly...
21:00- registruju náš tým, že jsem dorazila. Pořadatelé se usmívají a tuším že jsme nejmladší ze skupiny dospělých geocaherů(teda spíš, ne tým rodiče s dětmi) a potutelně se usmívají, kdybych tenkrát já blbá tušila :D
21:03- jdu si lehnout do stanu, kde se až do 11:30 pokouším usnout, ale místo toho se dívám na můru která právě po sobě zanechala flek na látce stanu.
23:31- přijíždí zbytek týmu. Až na stonefishe, vidím všechny poprvé. Jsou milí a tak jdeme společně počkat na zahájení. Interkam a damian.z jsou na takové akci poprvé, ale vypadají dost klidně, což uklidňuje i mne, ale trochu rozklepaná jsme peřce jsme dneska vstávala v šest do školy že..
24(00):01- konečně vylezli pořadatelé ze zavřených dveří a ukazují nám mapu keší.
00:02- začínají se ozývat výkřiky- tak to si děláte prdel fakt...- trasa vede z nejtěžších kopců do nejtěžších kopců Beskyd.
00:03- naskakujeme do auta a začíná?

Pořádná jízda!

konec 1. části


Jak jsme si brali na výlet plavací kruh

9. června 2010 v 22:02 | Dragowlin | 
Když nám vítězně mučedníci oznámili, že pojedem příští týden na výlety, tak jsme byli nadšení. Ale začalo jak na samotě u lesa: Chčije a chčije... I přesto jsme vyzbrojení nafukovacími kruhy vyrazili natěšení na nádraží. Z Holešova odjíždělo asi 40 z nás, což stačilo na dvě hromadné jízdenky.

Pověřené osoby nakoupily lístky a začala směnárna jak v kasínu. Totiž dostat z každýho 68.50 není nic snadnýho. Ale za 10 minut se vše uklidnilo. Náš vyhlášený biologář (říkáme mu mistr G.), který se celou tu dobu opíral o zeď a pobaveně se na nás díval, se najednou postavil a oznámil nám, že se nikam nejede. Sice jsme v to doufali, protože do Rožnova bychom se mohli dostat, ale zpět, když se bečva vylévala? Takže nastalo vracení peněz. Ale naštvané výrazy mých spolužáků jsou nezapomenutelné. Alespoň se budem dívat na film, mysleli si všichni.

OMYL

geoart.blog.cz


Všichni ne. Mr.G si usmyslel, že pár lidí vytáhne ven na procházku městem(lilo) podívat se k Rusavě(zima jak na Sibiři) a zopakovat si historii(mohli jsme si koupit přímo učebnici biologie a dějepisu). Samozřejmě že vybral známé rozvraceče hodin a jiné pobuřovatele. Teda Lucku(ta šla povinně) Sexybejka (kdyby nešel, nebyl by to Mr.G), Ivet(tu si pravděpodobně spletl s Fuitíkem, i když je fuitík dvakrát větší) a mě(já chuděra ho vždycky vytočím klidnou otázkou, na kterou nedokáže odpovědět).

První vyprávění cca 20 minut na dešti a v té zimě proběhlo před dveřma školy. Posunutí o 10 -12 kroků a další zastávka (ty kroky jsme počítali). Tímhle tempem jsme obešli jednu ulici.

Celí promrzlí, nacucaní vodou, hladoví a naštvaní jsme se vrátili do vyhřáté třídy za ostatními k filmu. Ti se nám vysmáli :D

Čerešničky budou zrát

9. června 2010 v 19:19 | Dragowlin |  Lomografie
Čěrešničky, čerešničky, čéréšně vysta sa mi rozypaly ná céstě.
Kdó vás nájdé ať vás pozbírá, ja som mala včéra večer frajíra...
(písnička z mé hlavy, tuším ze Slovenska? neukamenujte mě :)


Dnes byl krásný letní den. Zapoměla jsem pití, roztrhla si silonky(v kterých bylo neskutečné horko :D)a konečně jsem si mohla vzít minisukni. Taky jsme byli v zámku fotit do IVT(pro pomalejší návštěvníky, kterým se dneska zapařilo to seno co mají v halvě - výuka počítačů) na nějakou práci. A protože klekl náš jediný funkční dogitál( předvčerejškem) tak jsme nějakým záhadným způsobem zprovoznila náš stařičký v nějaký soutěži(chipsi?) vyhraný dogitálek. Jo fotí :D ale zajímavě v porovnání s dnešními foťáky :D
geoart.blog.cz
Úspěch týdne: Pojedu na jakési soustředění matematiků do Jeseníků.
Cíl jedna: Tvářit se chytře a že všemu rozumím.
Cíl dva: Najít nové přátele ať si to lanový centrum, který je v programu, užijem
Cíl tři: Užít si to :D (což půjde myslím dobře různé teorie čísel a jejich kombinací, zlatého řezu apd. vypadaly velmi zajímavě ) - ne nejsem otrok matiky :D

"To se musí vidět"

Jacques-Yves Cousteau
(báječné červnové vydání National Geographic Česko)

LOMOfotka je z května, kdy krásně kvetly ve městě třešně. Je krásně do růžovo-červena. A nejlepší je tam ten flek, od špatné vývojky, který tomu dodává šmrnc :D 

Zelenomodročervenobílý úsměv míče

9. června 2010 v 18:19 | Dragowlin |  Akvarel
Další návrh pro tým čtyřlístek. Abych se vám nezhroutil svět, že jsem nic nepřidala:D. Dneska jsem konečně vyvolala nový film z diany, tak se můžete těšit na fotky. :D

Míč je tentokrát veselejší a nemá zuby. Taky jsem ver FF přidělala nápis, aby to bylo kompletní. Doufám že to bude na tričku pěkné(v poslední době se s těmi triky nějak rozjíždím :D)

ZA poslední týdny přibylo tolik zážitků a na blog bylo tak málo času, ale vynasnažím se je sem dát a uchovat, abych je nikd ynezapoměla :D

geoart.blog.cz