Jak jsme obsadili přehradu

19. května 2010 v 18:28 | Dragowlin |  Takové ty brázdy... paměť bo co
A fór je v tom...
Ze začátku naší bájné výpravy kvůli obsazení přehrady a s ní i přidružené ubytovny, z důvodů do našich hlav nalít co nejvíce informací o první pomoci jsme měli naplánován stacionář na téma první pomoci.
geoart.blog.cz


Proto jsme se v ranních hodinách došourali k záchranné stanici v Bystřici. Původní výklad měl být víc jak na hodinu, ale díky výjezdu byl zkrácený.
Z Hostýna, kam nás odvezli autobusem, jsme se vypravili na túru směr DACH, přes Skalné a Pardus. Na skalným, jsme museli zastavit z důvodů přehřátí našich nebohých organismů, protože byl pěkný pařák(už takhle po ránu...). Velice osvěžující aktivitu, která spočívala v lítání do kopce přes louku až k lesu se skálami, kde byli obrázky, a opětovný sestup běžmo dolů. Nakonec jsme popadali jak mouchy dole u balíků slámy, napili
a občerstvili se. Balíky posloužili i jako zábava, protože se přes ně skvěle skákalo.

Když jsme se celí utahaní a unavení připlazili k přehradě, pan doktor začal vysvětlovat sáhodlouhé pokyny, a naše milá třídní si dala dvacet. Po zabydlení ve velekrásných, obrovských, čistých a voňavých pokojích jsme měli přednášku na téma obvazy.
První noc byla celkem v klidu, taky to nebylo po tak únavné cestě nic překvapujícího.
Celý druhý den jsme měli přednášky. Doktor si velice oblíbil Honzu G. protože, jak obvykle, byl aktivní a vše ho zajímalo. K večeru jsme si díky vedru přes den, a dusnu v pokojích, ustlali na balkónech. Celé dva propojené balkóny( dva balkóny a tyčka mezi nimi uřezaná) sloužili jako postele. Nejlepší byl umělý zelený trávník :) Tu noc jsme si užili spoustu srandy, vždyť si to umíme představit, když jsme to zažili že? :)


A fór je v tom...
Nastalo ráno a milá profesorka šla otevřít okno,tak jsme se radši rychle spakovali dovnitř. Přes den opět přednášky, procházka do lesa, nějaké aktivity a odpoledne dobrovolné koupání v přehradě.
Večer jsme si měli přichystat sami večeři. Nezapomenutelné červené špagety, obarvené v obrovském množství červeného potravinářského barviva, které způsobilo hořkou chuť, kterou kluci zaplácli hromadou cukru - krvavý sranec! Nebo výborná polívka, knedlík ve vajíčku, kuřata a navrch palačinky, které se velmi dobře dělaly nad ohněm :)
Jen co padla tma a táborák se rozhořel, vymyslel někdo, že budem válet sudy. A tak na malé louce z kopce mezi přehradou a domky všichni váleli po výborné večeři sudy. Se zamotanýma hlavama a s mišmašem v břiše se skvěle hledaly poztrácené mobily, které vypadaly z kapes. Když si třídní pochutnala a nám se žaludky trochu uklidnily, odstartovaly první skupinky směrem k lesu, jelikož nás čekala stezka odvahy. Při čekání se hrálo na kytaru a zpívalo. Na cestě lesem nás čekalo mnoho odrazek a prodírání se v různých stržích. Všichni to ve zdraví přežili,ale noc byla ale pro mnohé bujará:)
A fór je v tom...
Náplň dne se opakovala, jen zpestření situace byli hasiči. I když bylo vedro na usnutí, tak nás nemohli postříkat hadicí. Jedna z posledních aktivit byla praxe. Pro mnohé z nás to byla muka, protože jsme od přírody zmatkaři a vytáhnout někoho polomrtvého z vozu a ještě k tomu cosi žvatlat do vysílačky je nad naše síly.
Návrat z lůna přírody byl ale neochvějný a přišel brzy. Cestou zpět hrála kytara a zněl zpěv(ne ptáků, ale náš:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 19. května 2010 v 21:04 | Reagovat

Hromada cukru zachrání všechno!

2 Kristýna B. Kristýna B. | Web | 20. května 2010 v 22:09 | Reagovat

A to jste tam byli někdy teď? Že takové vedro tam bylo... A u nás včera nejvyšší teplota 10°C a dnes 13°C :-? .

3 Dragowlin Dragowlin | Web | 21. května 2010 v 14:32 | Reagovat

Nene :D Byli sme tam p řed 3 lety(v tercii) v červnu  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama