Květen 2010

Přiopilý Tučňák slaví 18. narozeniny

30. května 2010 v 13:28 | Dragowlin |  Akvarel

Tučňák bude mít 18, tak proč by neslavil že? :)


Pro mou velmi dobrou přítelkyni, kterou jsem poznala velice zajímavým způsobem :D
Přeji vše nejlepší! Doufám, že to neuvidíš dřív, než ti to přání dáme :D

PS: Díky za Zlaté Japko, včera jsem ho odlovila :D
geoart.blog.cz

Modrozebrovaná zebra

30. května 2010 v 11:19 | Dragowlin |  Akvarel
Mám zebry ráda.
Jsou pruhované a veselé.
Ale aby byli ještě veselejší, mají kolečkové brusle :D

Modré podkolenky jsou základ- proto úsměv a jedem!


Snad se bude Dullsinee tento návrh líbit :D

geoart.blog.cz

Hráškovo-ředkvičková zebra

24. května 2010 v 13:29 | Dragowlin |  Akvarel
Ulítlá zebra na přání. Dullsinea si přála Zebru a někde znak peace( jelikož j to zebra nemůže mít ruku  ukazovat mír) proto jsem namalovala zebru podle sebe. Pokud se jí to líbit nebude, nevadí, alespoň jsme nenervačila včera u hokeje :D (Stejně při každým větším zařvání komentátora, či rodiny jsme letěla jk televizi :D) Kdyžtak udělám příště zebru kapku normálnější, ne hráškově zelenou se zeleninou v ušch :D

Jen poznámečka: V uších má ředkvičky... Aby nemusela poslouchat okolí :D

geoart.blog.cz

Jak jsme obsadili přehradu

19. května 2010 v 18:28 | Dragowlin |  Takové ty brázdy... paměť bo co
A fór je v tom...
Ze začátku naší bájné výpravy kvůli obsazení přehrady a s ní i přidružené ubytovny, z důvodů do našich hlav nalít co nejvíce informací o první pomoci jsme měli naplánován stacionář na téma první pomoci.
geoart.blog.cz


Míčová čtyřlístkohra

19. května 2010 v 17:14 | Dragowlin |  Akvarel
Nápad vytvořit logo pro tým volejbalistů nepřišel tentokrát ode mne, ale od nich :D Jejich název je překvapive čtyřlístek proto ty ruce-čtyřlístky. Nápad vytvořit něco jako logo na triko se mi líbil, tak jsme souhlasila. Nakonec z toho vylezlo toto.

Připravuji neúnavné zprávy z našeho týdne výletů, plánovaných před měsícem, které jsou niní pod vodou :D

Alea iacta est!

geoart.blog.cz

Jak jsem se seznámila s Kamnenou rybou - Stonefish

17. května 2010 v 13:29 | Dragowlin |  Geovýlety
Celý týden očekávání, hodina přípravy a mohla jsem vyrazit směr dobrodružství poznávání nových přátel.

Před měsícem jsem se na fóru geocachingu ptala, jestli někdo nemá zájem vyzkoušet Valašské kešobraní a nemá společnost. Ozval se stonefish se kterým jsem si po výměně icq dohodla, že by tato výprava mohla projít. Dohodli jsme se také, že bychom se měli sejít ještě před VK. DOhodnuta byla neděle, z toho sešlo, a tento týden čtvrtek, z toho sešlo také, kvůli maturitě Stonefishe. Až dnes, v upršené a zablácené sobotě jsme se měli sejít v nejbližším městě obou :D - V Bystřici pod Hostýnem.

10:00 - vypisuji si přesně odjezdy a příjezdy autobusů.
10:05 - Domlouváme si sraz v 13:48 na náměstí, protože můj autobus, který odjíždí v 13:38 právě přijede
13:38 - lije jak z 10 litrové konve přímo mě na hlavu
13:39 - přijíždí autobus, ale řidič mi v zápětí oznamuje, že jede jen do Hlinska, ne do bystřice. Totiž zastávka Bystřice,Hlinsko. p.H není v Bystřici. Toť ví přece každý debil? NE?
13:40 - Volám kamarádce, ať mi zjistí odjezd dalšího autobusu
14:05 - odjíždím v teple autobusu
14:12 - Zjišťuji, že jsme si papírek s odjezdy nechala doma
14:25 - Vysedám do ještě většího lijáku, ale na lavičce sedí už stonefish v nepromokavé bundě, v geocachingových kalhotech a v nepromokavých botách :D Já pěkně prosím v jeanách, v bundě o které jsme doposud myslela, že je nepromokavá a v mých oranžovotkaničkových botkách
14:30 - Hedáme prví kešku. Už ji mám a tak s rozmarem sleduji počínání Rosťi. Ale po pár minutách už nechci moknout a tak prozrazuji úkryt na značce.  Ale tyč je mokrá a značka vysoko. POkládá do mokré trávy a snaží se po tyčce vyšplhat. To by ještě šlo, ale udržet se jednou rukou a druhou šmátrat dovnitř značky nejde:D Po 5 pokusu to vzdává a já šplhám pomocí stoličky z rukou a vytahuji nano-keš menší, než malý knoflík.
14:50 - U druhé keše hledá kolem popelnic. Z dálky zahuhňaný do bundy vypadá, jak bezdomovec, ale já zmoklá na kost v promoklé bundě nevypadám taky zrovna nejlíp.
15:00 - zjišťujeme že další keš je v háji dubovém...
Zbylou třičtvrtěhodinu chodíme po městě a hledáme leterbox. U jednoho mostu slézáme až k rozvodněné Bystřičce a hledáme nápovědu. Lidé zyvklí na tento výjev se už jen smějí. Ale obyčejní mudlové přes oponu deště mžourají na dva blázny kteří se drápou zpod mostku na zem. Zjištěné souřadnice sou ale moc daleko a tak se uplně promočení vypravujeme do cukrárny alespoň se trochu usušit. Volám mé kamarádce o zjištěéí odjezdů. Mezi tím se seznamuji s Oregonem, abych na kešobraní mohla pomoct.
Poté se jen loučíme a odcházíme na své dopravní prostředky.

Puntíkovaný zelený šnek s pruhovanou oranžovou ulitou

16. května 2010 v 12:12 | Dragowlin |  Akvarel
Návrh na třídní tričko je na světě už pár dnů, ale dohodnout se ve třídě na jedné barvě byl nadlidský úkol, takže nakonec máme 2, k sombě ladící barvy- Příjemnou žlutou a černou. NA obou tento šnek krásně svítí :D

Děda mi dnes přivezl zbytek fotek, ale fotky jsou popraskané, protože papír byl prošlý a nekvalitní. Mno co...jsou krásně umělecksé že? :D Taak co z toho dělat vědu.

Ve třídě se nejvíc líbilo to Peace a celý jeho milý úsměv :D
Ostatní ukázky trika pod perexem.
geoart.blog.czJak jsem vyvolávala fotky

15. května 2010 v 18:52 | Dragowlin | 
Natěšena už od pátku jsem kolem 11 vyrazila ozbrjena černo-bílým vyvolaným negativem směrem k dědovi.
Cíl dneška byl jasný: Pokusit se vyvolat alespoň nějakou ušmudlanou fotku. Naše očekávání to předčilo :)

Nejdříve jako správný chemik jsme naředila vyvolávač 100 ml koncentrátu, 150 ml vody(odměrka), napustit dalších 150 ml, dalších 150 ml. "Ano Anryšku, půjdem na procházku".

Kolik jsem tam těch odměrek vody dala???


U tety u Rajnošek, ISO 200

geoart.blog.cz


Od pohledu jen 3 takže ještě jednu a navrch 100 ml. Poměr 1:7 byl vyčerpávající. To samé i s ustalovačem, jen tentokrát poměr byl lépe zapamatovatelný :D 1:5. Připravit 3 misky, do každé nalít roztok. Zavřít dveře, utěsnit škvíru pod nimi, připravit nůžky, červené světlo zapnout, světla zhasnout... a jde se vyvolávat!

Jestli se vám někdy do ruky dostal fotoaparát na kinofilm(těm nejmladším blogerům nejspíž už ani ne) tak si určitě pamatují na radost z toho, když si do fotolabu šli vyzvednout fotky. Tak tuto radost vynásobte 100 a získáte pocit, když si člověk vyvolá fotečku, i když pidi rozměrů, sám.

Můj nejmilovanější děda mi všechno vysvětlil, ukázal, rozpoměl se na kdejaké podorbnosti a vychytávky. Něco jsme načetla v ohmatané skoro plesnivé příručce, takže jsem mu taky mohla cosi poradit :D

Protože jsme měli málo papírů tak jsme každý fotopapír(takový ten obyč rozměr) roztříhli napůl a z 25 kusů bylo hned 50 :D

Se zvětšovákem byl ale potíž. Děda nevyvolával 30 let a tak si nemohl skoro vzpomenout jak na to. Chytrá knížka opět poradila:)

Prvních 8 sekund osvitu papíru, roztřesenými pohyby vhozeno do vyvolávače, netrpělivých 25 sekund a ? Matné obrysy začínají vystupovat v pravé chvíli, když to není ani tmavé ani světlé vytahujeme vházíme do vody a z vody do vyvolávače! A fotka je na světě! Ještě půl hodiny ve studené vodě, pak v leštičce... A 4 fotky mám již doma:) Tvrdě vybojované, v protivětru(u nás ve městě žádná novinka) a s píchlými/nedofouknutými(ale já je dofukovala!) dušemi.

Tenhle zážitek je prostě nezapomenutelný! Co nejdřív musím zas koupit černobílý film a pujde se vyvolávat. Děda mi půjčil flexaretu, abych něco do zítřka nafotila, ale co?
Venku hnusně doma tamovo s žárovkou to není ono. Doufám, že nebude bouřka...(i když cosi takového hlásili...) Tak se alespoň půjdu dívat na hokej:D

Přes týden jsem se činila, i když tady jsem to flákala :D Vymyslela jsem blbůstku na trička do třídy, zařizovala jsem barvy, hádala se s nimi(se spolužáky nes barvami) :D Ale nakonec...šak uvidíte sami :D

Přidávám mou první vyvolanou fotku v životě!
Štramberk, kolem dubna, LOMO, 200 ISO,černo-bílý film, krásný výletní den :)

geoart.blog.cz

Opička s lízátkem a kvintou

11. května 2010 v 17:47 | Dragowlin |  Akvarel
Nápád na třídní tričko se zrodil již kdysi dávno v sekundě. Ale bylo to narychlo, grafika prachšpatná(jen ručně načmrkané pastelkami) a barva trička- písková. No dopadlo to tak, že největší drobek ve třídě měl tričko L(měla to po kolena) a nejvyšší to měli krátké a narvané.

Teď mě napadl, že bychom si mohli z kvinty udělat taky tričko. První z návrhů na něj je tedy- Opice. Ne ta z alkoholu, ale zvířecí :D s velkým lízátkem:)

Nejsme divní

jen máme svůj styl

geoart.blog.cz

Kravička zelená, žlutá obloha

6. května 2010 v 19:11 | Dragowlin | 
Přípravy na Majáles začínají. Měli bychom začít makat, nebo neobhájíme náš minulý úspěch- 3 ve městě :D Taky pravděpodobně se uhraju k smrti :D Každé ráno Citadellu, když stihnem tak intriky, o volných Bang! Jednou jsme hráli Amazonii a budem hrát mé Osadníky:) Jsme prostě hravá třída :D

Přelomili jsme cifru 300 z plánovaných 1000 poskládaných jeřábů. Neustále krademe ze skříně
( třídu máme ve výtvarné učebně na půdě) barevné papíry a zkládáme z nich jak diví celé hodiny, přestávky. Poté je propichujeme a navlékáme do girland podle barev,nebo jak se nám zachce a věšíme je na trámy a světla :D Prostě bomba. Zítra si vezmu foťák a podělím se s vámi :D

Taky mi došlo mé nejúžasnější tričko pod sluncem :D Krásně se na mě rozsvítilo z obálky :D
geoart.blog.cz

Šnekboti

6. května 2010 v 15:01 | Dragowlin |  Akvarel
Pár dní odpočinku a zas nastoupení do mučednických úkolů. V ústavu se to začíná přiostřovat- hned po Majálesu začne bombardování na Kvintu testy z řad katedráků.

S valkou pravděpodobností vyrazím na 18 hodinový maratón v hledání keší. Tak až uvidíte začátkem června blázny jak projíždí všemožnými městy, kouty a lesy. Tak to budem my:D
geoart.blog.cz

Ale Geocaching to vystihuje, tak proč by ne? :D


PS: Má vlastní bota, jen ten proužek na podrážce je červený a bota zevnitř není modrá, ale šedá :D Ale to se muselo pro barevnou vyváženost (*bla bla*). Ale žluté tkaničky jsou autentické :D

Tužková PS: ífenka

3. května 2010 v 18:37 | Dragowlin |  Tužka
Jak už název vypovídá - fenečka pro mě neznámého plemene. Nakreslena už kdysi dávno (rok 2008? :) )

PS: Jupí pojedu ná Valašské keškobraní ! :D Geocaching <3 :)

geoart.blog.cz

Kraví tričko

2. května 2010 v 20:13 | Dragowlin | 
Návrh trička z tricka.blog.cz
Návrh trička z tricka.blog.cz - Přední strana

Zas odplouvá

1. května 2010 v 20:45 | Dragowlin | 
Zas odplouvá první Máj a já opět uschnu :D Ale zas tak špatný dnešek nebyl. Vyrazila jsem do Hulína, kde jsme neskutečně blbli a hráli cosi jako nehojbal v osmi :D Teď ještě dvě hodiny hraní soft tenisu až dosetmění (teď), kdy už půl hodiny svítily lampy a my ten míček fakt neviděly. Takže jsem utahaná, jak pes. Ale mám dobrou zprávu- napadlo mě mnoho obrázků(načrtnuté) a jeden už skoro hotový(opět má oblíbená myš). Novinkou je že na Prima sezónu nepojedu, protože má spolucestující nemá peníze. TAkže posháním úkoly a bude se učit se učit se učit, jak řekl Jan Amadeus Komenský.Tečka.


 První Máj.

je lásky čas,

kolem voní háj

sakra zas


(nic jiného mě nenapadá, sme už mírně řečeno unavená)
geoart.blog.cz
geoart.blog.cz