Déjá vu u prodavače plyšových magnetek

13. října 2009 v 20:43 | Dragowlin | 
Studený, bezbarvý a šedivý- taková vyhlídka byl dnešní den. Ale stalo se něco, co se nejspíš mělo stát a já zažila něco, neobvyklého- Déju vi.


Po hodině tělocviku, kdy skončilo dnešní osmihodinové sezení v promrzlé třídě, jsme se šourala ulicemi.

Můj čerstvě ztracený/ukradený mobil volal po blokaci a já musela k operátorovi. Nikdo si nesmlsnul na mém paušálu a já měla po zjištění, že mi nikdo neprovolává mobil, na chvíli klid ve svědomí.

S mamkou nad horkým hrnkem čokolády mi pomalu rozmrzaly ruce, mi připomínající po dnešním dni stráveném v mrazíku( mé pojmenování třídy), jako permafrost.

A pak se to stalo.

K našemu stolku přišel mladý muž a prodával plyšové magnetky zvířátek na dobročinou věc pro děti.
Kopupili jsme segře pejska a medvídka.

Ale něco už od pohledu člověka muselo na tom člověkovi zarážet. Pohyby, až moc upřímné oči- téměř dětské.
Mamka pracovala v dětském domově a pracovala s postiženými dětmi. Mnohokrátjsme byla u ní v práci a naučila se k těmto lidem chovat a rozumět jim, i kdyby to byli děti, nebo dospělí. Díky tomu jsme poznala, že se nemusím bát, když požádal, jestli si nemůže přisednout. Postižení ve většině případů neumějí lhát, jsou to stále, po celý život malé děti.

Muž začal povídat způsobem, co ze mne udělal malou dušičku. Věděl o nás, ale především o mě hrozně moc, a to jsme ho nikdy neviděla. Už párkrát jsem slyšela, že někteří mají schopnost velikého vnímání podprahových věcí. mají podle některých i schopnost podívat se člověkovi"až do duše", nebo bviděšt aury.

Před pár lety mi v dětském domově jeden malý chlapec s Downovým syndromem, který jinak nekomunikoval, mi řekl něco hrozně zvláštního. A dneska to zopakoval znovu ten člověk. Mráz mi projel cvelými zády. Dovedlo mě to k zamyšlení a vytržení z dnešního dne. Za to těmto zvláštním lidem, na které se někteří dívají skrze prsty, děkuji...

Děkuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kriza kriza | Web | 13. října 2009 v 23:07 | Reagovat

Týjo, zvláštní zážitek. To jsou věci mezi nebem a zemí...
(jinak déjá-vu se píše takhle, kdybys to chtěla vědět..a nad á by nevíc měl být akcent na opačnou stranu...prostě je to složitý napsat :-)

2 Gábi^^ Gábi^^ | Web | 14. října 2009 v 22:28 | Reagovat

to je zajímavý.. a co ti ten člověk přesně řekl?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama