Kačeří trapas alias Šmudla 1.

15. července 2009 v 17:15 | Dragowlin |  Geovýlety
Když jsem začínala s GC, tak jsem se o něm snažila zjistit co nejvíc. Pár hodin surfování a spoustu nalezených stránek o Geocachingu. Na jednom byla diskuze, jak poznat, když člověk potká u keše jiného člověka, zda je to kačer nebo mudla. Z diskuze vyplynulo spoustu nápadů- otázky- Taky hledáš? (tuto otázku pochopí každý kačer) nebo podle GPS,PDAček na krku, anebo navrhovanou otázkou - Seš mudla/ popř. Šmudla? (pro mudlu nepochopitelné :D).
Humorné zážitky s tím má každý a já Vám představím tu svou.článek o šmudlech


Tahle krátká multi-keš se zvrhla díky překlepu na katastrální mapě na indiánskou bojovku, protože katastrální mapy na internetu není to pravé ořechové to mi věřte...(muselo se zjistit na místě číslo domu a já bych se do Rymic musela trmácet dvakrát, protože nemám GPSku(na místě zjistit- doma vyluštit-najít na místě). Bojovka má dvě napínavé části, proto taky dva už tak dlouhé články:D
Jedno parné letní ráno vyklikla nová keška v krásné vesničce nedaleko Holešova - v Rymicích.
Hned jsem vymyslela krycí plán: Výlet na kole (mí rodiče mi ještě GC pořádně netolerovali).
Tak jsme uspořádali rodinný výlet i s babičkou a dědou. Přijeli jsme po strastiplnné stezce do Rymic celí rudí a uřícení. Padli jsme jak švestky do trávy pod nebližší listnáč a oddychovali :D. Po malé svačince, kterou nám málem rozerval a snědl malý štěkací terorizátor, jsem se s Geo-doggie šla podívat ke keši.

Poblíž jsme zahlédli nejistý pár- v ruce mobil a oba zahledění do displeje. Sem tam žena máchne kamsi do neurčita ke keši. Nejistě jsme k nim přistoupili a já se rozpoměla na diskuzi:D
Mou nejistou otázkou: ,,Taky hledáte..." Paní zuřivě přikyvuje(já chci doříct otázku ...keš?) Ale paní mne předběhne a horlivě vykládá :,,Ano,ano hledáme skanzen!" (rymický skanzen)
Geo-doggie vybuchne z dalšího náhlého obratu smíchy. Já se překonám a ukážu směr. Dvojka poděkuje a my se vydáváme ke keši.

Dosti problematické, protože před pozemkem, na kterém mi vyšli souřadnice, sekal nerudný chlap naprosto znuděně trávu. Jeho štěkadlo terorizovalo vše (nám se zdálo, že napovel:D) živé kolem. Čekali jsme půl hodinku okukování terénu plného štěkotu. Po dosekání trávy zjevení i s terorizátorem zalezli do budovy. A já se vydala k mlýnu přes alej. Když jsem byla v aleji zjistila jsem, že je to pozemek toho chlapa a ten zrovna vyšel. Skočila jsme šipkou za nejbliží strom. Jen tak tak mě neviděl. Začal spravovat chodník před svou chatrčí.

Opatrně jsme se rozhlížela. Nápověda- geomísto. No super pomyslela jsem si, když je tady asi 20 stromů vhodných pro keš. Opatrně jsem ohledala všechny objekty a nic. Zoufalá Geo-doggie jakmile chlap zalezl mě volala. Já tryskem spěchala přes zahradu. Málem sem si i přes mé brýle vypíchla oči větvěmi. Žuchla jsem vedle babičky hezky na trávu, až mi zelená barva hezky dotvořila kraťasy. A řekla si, že musím doma zkontrolovat souřadnice. Doma jsme zjistily, že číslo, které jsme vygooglila není správné - v Rymicích bylo o jednu jednotku větší...Další den jsme jely ke druhé babičce na vesnici blízko Rymic - a další pokračování článku je č.2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cracatit cracatit | E-mail | Web | 15. července 2009 v 20:44 | Reagovat

Fakt dobré, řvu smíchy, protože si to umím živě představit. Mysím, že bez navigace (GPS) je to možná větší sranda než s ní.

2 cracatit cracatit | E-mail | Web | 17. července 2009 v 13:02 | Reagovat

Kdy bude kačeří story dvě? Tohle bylo docela dobrý na úvod.

3 Veu.Ss Veu.Ss | Web | 24. července 2009 v 23:45 | Reagovat

Rymice jsou záhadné :D
Ani sem nevěděla že tam nekde u mlýna je keška, slyšela jsem že je za naší zahradou u muzea...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama