Event ve Zlíně

12. července 2009 v 10:58 | Dragowlin |  Geovýlety
Smrákalo se.
Do střech na náměstí bubnovala v rytmu voda.
Náměstím foukal mírný vítr a chodci se k sobě choulili, aby jim nebyla taková zima. Náhle se ze tmy ozval hvizd píšťalky. Kolem malé fontány se nashromáždilo během chvíle mnoho skupinek lidí , co dříve postávali kolem. Začali si povídat a fotit. Znovu se ozvala píšťalka a všichni se přesunuli na malé podium před radnicí. Po patnácti minutách od první se ozvala naposledy píšťalka a lidé se loučili a rezešli se, jako by nic do tmy.


Tak takový byl můj první Event v mém Geoživotě.
Asi týden před akcí jsem na geocachingových mapách objevila neznámou ikonu a hned zjišťovala , co to ten event je. Pochopila jsem to hned je to vlastně sraz lidí postižených Geocachingem.
Ale toto byl trochu zvláštní event. Trvá jen 15. minut. Toto bylo v listingu :

Ve stejny okamžik na celem svete probehnou podobna setkani (mistni casy jsou samozrejme odlisne). Delka setkani je presne 15 minut, ani o vterinu dele. Myslenka nahleho bleskoveho setkani davu s "prekvapenim" se nam natolik zalibila, ze jsme se rozhodli toto setkani poprve usporadat i ve Zline. Verime, ze se bude libit i vam.
Flash mob (casto psáno i Flashmob) je blesková zábavná akce, pri níž se náhle vyskytne vícero lidí v predem urcený cas na predem urceném míste spojených jistou spolecnou myšlenku (stejné oblecení, chování apod.). Webster's New Millennium Dictionary of English definuje flash mob jako "skupinu lidí, kterí se organizují na internetu a rychle se shromaždují na verejných místech, udelají neco bizarního a zmizí." (Wikipedie).

Jakmile jsem pochopila, že to bude super akce jsem taťku přemluvila, ať me tam zaveze a ať jde se mnou. Povedlo se. Vyjeli jsme asi hodinu a půl před srazem. Informaci, že člověk musí mít masku jsem si nechala na potom.Do Zlína jsme přijeli o hodinu dřív, než byl sraz a tak jsem navrhla, že bychom mohli odlovit jednu bowlingovou keš. Souhlasil a ptal se kde je. Zdráhavě jsem mu odpověděla , že je to před bowlingem(nebo před kuželkami ???) a ten bowling je po levé straně cesty směrem k centru a že je to za mostem přes řeku(na opačné , než je Čepkov). No místo jsme našli , ale jen díky řidiči taxíku , který nás zavedl až před kuželnu( no jo spletla jsem se...). Když jsme přijeli před kuželnu, poděkovali řidiči , tak ve vyhlídnutém místě , kde by mohla keš být stála skupinka mladých lidí a klábosila. No vypadalo to na dlouho a tak jsem se uvelebili v autě a čekali.

Asi po čtvrt hodině do mě táta drcl a řekl, že dělají něco divného. Ano jeden z nich trochu povyskakoval a ruku strkal směrem ke keši. V tam mě to došlo Geocacheri! Ano byli to oni a poté jsme se potkali , ještě na eventu.Jakmile jsem zalogovala , tak jsem frčeli na náměstí. Přišli jsme celí zmoklí a promrzlí a nikde nikdo. Tak jsem se šli ohřád do Goldenapple a já viděla přes sklo z KFC na náměstí , jak se tvoří malinké skupinky(asi po dvou třech lidech) a chodí ,,jen tak" po náměstí.Pískla píšťalka a najednou kolem mě spoustu lidí v maskách. A tak jsem si dala svou masku a hodila po tátovi bez většího vysvětlování tu jeho a naznačovala , že si ji má dát na obličej:-D.Pak jsme poklábosili, vyfotili, shlédli CWG(začala mě hryzat myšlenka , že CWG nemám)a jeli domů.Byl to skvělý zážitek , a doufám , že se nějakého eventu ještě zůčastním.Přikládám společnou fotku:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soňa Krajcarová (sestra geocachera craiga22) Soňa Krajcarová (sestra geocachera craiga22) | 23. července 2009 v 20:52 | Reagovat

Jen tak náhodou jsem narazila na odkaz na tento web na facebooku a tak sem se podívala pěkný web a děkuju za připomenutí netradičního eventu ve Zlíně dokonce jsem se na té fotce po delším hledání našla (v barevné masce vedle svého bratra který je v masce mikuláše) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama